• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Urodzinowe życzenia dla profesora Jerzego Tomali, 2016-04-08

Urodzinowe życzenia dla profesora Jerzego Tomali, 2016-04-08

Prof. Jerzy Tomala, honorowy przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, świętuje 90-te urodziny. Z tej okazji zespół zarządzający CPP złożył Jubilatowi serdeczne życzenia i podziękowania za wiele lat wspaniałej współpracy. Prof. Jerzy Tomala jest ojcem założycielem Toruń-Pacific. Dzięki niemu i jego kontaktom w 1990 roku polska firma nawiązała współpracę z zagranicznymi inwestorami i stała się jednym z największych producentów płatków śniadaniowych w Europie. Profesor do 2002 roku kierował Radą Nadzorczą Toruń-Pacific.


– Z firmą mam wiele wspaniałych wspomnień – mówił jubilat. – Pamiętam nasze pierwsze wyjazdy do Stanów Zjednoczonych, kiedy prowadziliśmy rozmowy na temat możliwości nawiązania współpracy przez ówczesne Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego z zachodnimi biznesmenami i powołania nowej spółki joint venture. Z kolei z podróży do Londynu zapamiętałem smak kaczki przygotowanej w chińskiej restauracji. Pyszniejszego dania w życiu nie jadłem!

Prof. Jerzy Tomala jest związany z Toruniem i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika od 1968 roku. Był jednym z pionierów kładących podwaliny dzisiejszego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. To szanowany w kraju i za granicą wykładowca, wychowawca i mentor całej rzeszy naukowców, wśród których warto wspomnieć prof. Bohdana Godziszewskiego, aktualnego przewodniczącego Rady Nadzorczej CPP.