• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

"Płatki" z 15. Diamentem Lidera Polskiego Biznesu, 2017-01-23

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Business Centre Club nagrodził w sobotę najlepszych polskich przedsiębiorców. Wśród wyróżnionych firm był toruński producent płatków śniadaniowych, firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Prezes Wojciech Sobieszak odebrał po raz 15. Diament Lidera Polskiego Biznesu. Nagrodami Specjalnymi uhonorowano w tym roku papieża Franciszka i kanclerz Niemiec Angelę Merkel.


Jury konkursu Lider Polskiego Biznesu Złotymi Statuetkami uhonorowało 11 firm i ich prezesów, do nagrody nominowane były 23 przedsiębiorstwa. Diamenty do Złotych Statuetek otrzymali laureaci z lat poprzednich, którzy utrzymali bądź wzmocnili pozycje swoich firm na rynku.

– Złotą statuetkę Lidera Polskiego Biznesu zdobyliśmy w 2002 roku. Od tego czasu Kapituła co roku przyznaje nam Diament, wnikliwie, jak sądzę, analizując dane finansowe i sytuację rynkową firmy. Z tych danych jasno wynika, że solidnie pracujemy, a co ważniejsze konsumenci akceptują nasze poczynania – nie krył zadowolenia z „jubileuszowego” Diamentu Wojciech Sobieszak, który kieruje „Płatkami” od 1990 roku. – Cieszę się, że płatki śniadaniowe Nestlé, które produkujemy, są najchętniej wybieranymi markowymi wyrobami śniadaniowymi w Polsce. Również jestem bardzo zadowolony z tego, że eksportujemy zarówno płatki jak i zbożowe batoniki do niemal 50 państw na całym świecie i jesteśmy jednym z największych eksporterów żywności w Polsce. „Solidność”, jeśli miałbym scharakteryzować nasz zespół jednym słowem, użyłbym właśnie takiego określenia. Nie pracujemy dla nagród, ale zawsze takie wyróżnienia cieszą, zwłaszcza piętnasty Diament, który znajdzie honorowe miejsce na naszej ścianie chwały! – komentował prezes Sobieszak.

W październiku ubiegłego roku w Watykanie prezes BCC Marek Goliszewski wręczył papieżowi Franciszkowi Złotą Statuetkę BCC za wskazywanie roli, jaką odgrywają dziś, w niespokojnych czasach, przedsiębiorcy, którzy nie poddali się władzy pieniądza, ale traktują go jako narzędzie służące ludziom. Kolejną Laureatką Nagrody Specjalnej BCC została kanclerz Angela Merkel, która otrzymała Złotą Statuetkę BCC za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, handlowych i sąsiedzkich oraz stworzenie klimatu przychylności ze strony najwyższych władz Niemiec. Laudację na jej cześć wygłosił profesor Jerzy Buzek. Nagrodę w imieniu Laureatki odebrał Jego Ekscelencja Rolf Nikel Ambasador Republiki Federalnej Niemiec.

Na zdjęciu od lewej: Wojciech B. Sobieszak, generał Leon Komornicki, członek Rady Organizatorów BCC, Zbigniew Żurek, wiceprezes BCC oraz kanclerz Loży Toruńskiej Zbigniew Wyszogrodzki. Fot. archiwum BCC.