• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Polska najlepsza w grupie Cereal Partners Worldwide, 2019-04-06

Polska najlepsza w grupie Cereal Partners Worldwide, 2019-04-06

Zespół Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zdobył najwyższe wyróżnienie grupy CPW – tytuł Złotego Rynku Roku 2018. Jak podkreślił David Clark, prezes CPW, polski zespół z roku na rok jest coraz bardziej efektywny. W ubiegłym roku poprawił wszystkie wskaźniki ekonomiczne na polskim rynku. Produkowane w Toruniu płatki są najchętniej wybieranymi zbożowymi produktami śniadaniowymi przez Polaków. Dodatkowo zespół fabryki CPP w Lubiczu, gdzie produkowane są zbożowe batoniki uzyskał wyróżnienie za niemal 9 lat bezwypadkowej pracy.


Grupa CPW została powołana w 1990 roku przez szwajcarskie Nestlé i amerykańskie General Mills, by rozwijać światowy rynek zbożowych wyrobów śniadaniowych. Firma oferuje płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki pod marką Nestle w 130 państwach. Zatrudnia na całym świecie ponad 4 tysiące pracowników. Toruń-Pacific dołączył do CPW w listopadzie 1994 roku. 

– To wyróżnienie dla Polski zbiega się z 20-leciem funkcjonowania Toruń-Pacific w grupie CPW, ale nie sądzę, że jest to prezent z okazji okrągłej rocznicy – komentuje Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. – W 2018 zamknęliśmy rok najwyższym w naszej historii wynikiem wolumenu sprzedaży w Polsce. Pobiliśmy rekord z 2006 roku. Cały nasz polski zespół ciężko pracował, by płatki śniadaniowe były dostępne we wszystkich polskich sklepach, by miały odpowiedni smak i jakość, by miały dobrą cenę. Zwyczajnie cieszę się, że mogłem reprezentować nasz team w Barcelonie i odebrać tę nagrodę, i że jestem częścią tego zespołu.

Na zdjęciu: David Clark i Wojciech B. Sobieszak