• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

O rozwoju przedsiębiorczości z minister Jadwigą Emilewicz, 2019-07-08

O rozwoju przedsiębiorczości z minister Jadwigą Emilewicz, 2019-07-08

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i rozwoju, zaprezentowała rozwiązania prawne, które właśnie wchodzą w życie, usprawniające działalność gospodarczą. Wśród zaproszonych na spotkanie z panią minister biznesmenów z regionu byli Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP) oraz Jakub Bąkalski, dyrektor finansowy CPP.


Spotkanie z Jadwigą Emilewicz zorganizowała toruńska posłanka i od niedawna sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji, Iwona Michałek. Odbyło się ono w Business Link Toruń. Przedsiębiorcy, korzystając z bezpośredniego spotkania z panią minister, pytali przede wszystkim o możliwości pozyskania unijnych i rządowych grantów i dofinansowań na rozwój działalności gospodarczej. Jadwiga Emilewicz zapewniała, że rząd pracuje nad systemowymi rozwiązaniami, które zapewnią równy dostęp do ulg i funduszy dla biznesów o różnym potencjale i wielkości oraz będą to zwrotne formy pomocy, nie zaś bezzwrotne granty.

Na zdjęciu Jadwiga Emilewicz oraz Jakub Bąkalski (po lewej) i Wojciech B. Sobieszak podczas rozmowy nt. wprowadzanej w życie ustawy o zatorach płatniczych, która na duże podmioty gospodarcze nakłada obowiązek raportowania swoich praktyk płatniczych.