• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Gratulacje dla mistrza świata! 2008-07-24

Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, firmy będącej głównym sponsorem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, podczas specjalnej konferencji prasowej pogratulował Michałowi Kwiatkowskiemu, zdobywcy tytułu mistrza świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Sponsor ufundował mistrzowi przenośny komputer.

Mistrzostwa świata juniorów odbyły się w Kapsztadzie w RPA. Konferencja była pierwszą po powrocie Michała z RPA okazją dla dziennikarzy, by spotkać się z mistrzem. Michał Kwiatkowski jest też mistrzem Europy w jeździe indywidualnej na czas. Złoty medal zdobył we włoskiej Aronie. Podczas konferencji o przygotowaniach do udziału w Igrzyskach Olimpijskich mówił też Leszek Szyszkowski, szkoleniowiec TKK Pacific, któremu Polski Komitet Olimpijski powierzył prowadzenie kadry olimpijskiej torowców średniego dystansu.

Michał Kwiatkowski kolarz TKK Pacific/SMS Toruń został w piątek (18-07-2008) w Kapsztadzie (RPA) mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Podopieczny trenera Tomasza Owsiana pokonał dystans 26.8 km w czasie 36 min. 21 sek. 21 setnych; średnia 44.232 km/godz. Wyprzedził o 5 sek. Niemca Jakoba Steigmillera i o 8 sek ubiegłorocznego mistrza świata Taylora Phinney'a (USA). Zawodnik toruńskiego klubu Pacific dwa tygodnie wcześniej został we włoskiej Aronie mistrzem Europy w tej samej konkurencji, teraz we wspaniałym stylu okazał się najlepszy na świecie. Jest to pierwszyt tytuł Mistrza Świata zdobyty przez kolarza TKK Pacific w całej historii Klubu.

Kwiatkowski ma 18 lat, pochodzi z Działynia (gmina Zbójno), karierę rozpoczynał w UKS Warta Działyń - filii TKK Pacific Toruń. Następnie kontynuował karierę w toruńskim klubie, jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu. W ubiegłym sezonie zdobył w Sofii tytuł mistrza Europy w wyścigu ze startu wspólnego i srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. Wygrał ranking UCI (Światowej Federacji Kolarstwa) na najlepszego juniora 2007. W tym roku wygrał dwa wyścigi wieloetapowe zaliczane do Pucharu Narodów - Wyścig Pokoju w Czechach i Trofeo Karlsberg w Niemczech, ponadto triumfował w prestiżowych klasykach we Włoszech.