• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Studenci wracają na uczelnię, 2021-10-05

Studenci wracają na uczelnię, 2021-10-05

Po roku przerwy wróciła w tradycyjnej formule inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po okresie pandemicznych obostrzeń i zdalnej nauki, studenci wracają w mury uczelni. Radości z tego powodu nie krył prof. dr hab. Jerzy Boehlke, dziekan Wydziału. Studentów na uroczystej inauguracji w Auli UMK powitał też Wojciech B. Sobieszak, który przewodniczy wydziałowej Radzie Biznesu. Naukę w roku akademickim 2021-2022 rozpoczyna na WNEiZ 1700 żaków.


W roku akademickim 2021/2022 studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu co do zasady odbywać się będą stacjonarnie, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Łącznie kształcenie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w tym roku rozpocznie ponad 17500 nowo przyjętych studentów. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu jest jedyną publiczną uczelnią wyższą posiadającą światową akredytację AACSB oraz akredytację AMBA, co plasuje go w gronie 5% najlepszych szkół biznesu świata. Kształcenie prowadzone jest na 7 kierunkach (w tym dwóch anglojęzycznych) na studiach I i II stopnia oraz studiach niestacjonarnych oraz na 11 programach studiów podyplomowych, współprowadzonych z partnerami biznesowymi.

Wojciech B. Sobieszak jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Firmę w Radzie Biznesu WNEiZ UMK reprezentuje również Małgorzata Szalewska-Urbańska, która jest wiceprezesem zarządu ds. pracowniczych.