• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Bal to przyjemny sposób pomagania, 2024-01-20

Bal to przyjemny sposób pomagania, 2024-01-20

20 stycznia 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się już po raz 12. Marszałkowski Bal Dobroczynny – dochód z balu wsparł potrzebujących z województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród beneficjentów balu był Dom Pomocy Społecznej z Grabia. Darowiznę na jego rzecz w imieniu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific przekazał Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący rady nadzorczej.


Bal, którego organizatorem jest Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, to tworzone z rozmachem wydarzenie towarzyskie i zarazem dobroczynne. Podczas balu odbywa się wiele licytacji, z których dochód zasila konta beneficjentów balu. W tym roku po raz kolejny jednym z nich był DPS w Grabiu.

– Z ośrodkiem w Grabiu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami łączą CPP Toruń-Pacific szczególne relacje. Przekazujemy podopiecznym produkty firmy, a pracownicy w ramach wolontariatu pomagają utrzymać park i ogród w czystości i porządku – mówił po balu Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący RN. – Dlatego bez wahania zadeklarowałem podczas jednej z licytacji kilkanaście tysięcy złotych na pomoc dla dzieci i młodzieży z Grabia. Wiem, że te środki zostaną właściwie wykorzystane.

Najdroższym wylicytowanym przedmiotem był obraz Eligiusza Wacława Baranowskiego, który osiągnął kwotę 120 tysięcy złotych. Wśród gości balu znaleźli się m.in. aktorzy Grażyna Szapołowska, Katarzyna Żak, Paweł Deląg. Nie zabrakło przedstawicieli regionalnych firm, instytucji i polityków. Był także obecny Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony narodowej.

Na zdjęciu powyżej: wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojciech i Grażyna Sobieszakowie oraz prof. zw. dr hab. n. med. Marek Jackowski. Poniżej: Grażyna i Wojcieh Sobieszakowie z senatorem Tomaszem Lenzem z małżonką oraz ze współpracownikami z Cereal Partners Poland. 

Bal Marszałka 2024_01

 

Bal Marszałka 2024_02