• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Firma CPP Toruń-Pacific utrzymała pozycję na liście największych firm w Polsce 2009-11-24

Firma CPP Toruń-Pacific utrzymała pozycję na liście największych firm w Polsce 2009-11-24

Firma CPP Toruń-Pacific utrzymała swą pozycję na Liście 2000 największych polskich firm. 24 listopada dziennik „Rzeczpospolita” opublikował najnowszy ranking największych polskich przedsiębiorstw, w którym CPP z przychodami ze sprzedaży rzędu niemal 600 mln PLN zajmuje 468. pozycję (przed rokiem 462. miejsce).

„Rok 2008, którego dotyczy publikowana właśnie Lista 2000, na pewno nie był jeszcze dla polskiej gospodarki rokiem prawdziwej próby” – mówi prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PricewaterhouseCoopers i przekonuje, że na podstawie danych z 2008 roku trudno szukać symptomów nadciągającego kryzysu. Ekonomista dodaje jednocześnie, że najbliższe 3-4 kwartały mogą być na polskim rynku bardzo ciężkie, wskutek słabnącej dynamiki wydatków konsumpcyjnych i spadających wydatków inwestycyjnych. Ciekawe zatem, co zobaczymy na Liście 2000 za rok. Nie ma jednak co martwić się na zapas, bowiem dane z tegorocznego zestawienia dowodzą, że kryzys gospodarczy nie dotknął np. branży spożywczej w tak dużym stopniu, jak prognozowali analitycy. Aż 177 firm na Liście 2000 to przedsiębiorstwa z sektora spożywczego, które ogólnie wygenerowały przychody rzędu 95 mld PLN, co stanowi o 10 mld PLN więcej niż w poprzednim zestawieniu. Na uwagę zasługuje również dobry bilans handlu zagranicznego żywnością. W pierwszej połowie 2009 roku polska wyeksportowała żywność o wartości większej od zakupionych produktów spożywczych.