• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Bal u Marszałka 2010-02-13

Bal u Marszałka 2010-02-13

Pieniądze zabrane na Balu Marszałka, który odbył się 13 lutego w toruńskim Dworze Artusa trafiły do dzieci z hospicjum “Nadzieja” w Toruniu. Dzięki loterii fantowej i aukcjom udało się zebrać ponad 43 tysiące złotych. Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific wylicytował pracę Krystyny Szalewskiej, przyłączając się tym samym do wsparcia hospicjum.

Głównym organizatorem imprezy było akademickie stowarzyszenia "Ad Astra”. W balu wzięło udział ponad 200 osób, przedstawiciele władz samorządowych, administracji państwowej, uczelni wyższych, i służb mundurowych a także dyplomaci, artyści, przedsiębiorcy i inni goście. Całkowity dochód z imprezy został przekazany na potrzeby dzieci z hospicjum “Nadzieja” w Toruniu. To placówka, która jako jedyna w Kujawsko-Pomorskiem prowadzi oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy dla dzieci i młodzieży z pełną opieką medyczną, pielęgniarską  i  farmakologiczną. W hospicjum przebywa obecnie 48 podopiecznych.

Jedną z głównych atrakcji wieczoru był "taniec z władzami”, czyli prezentacja umiejętności tanecznych znanych postaci z regionu, którzy wcześniej pobierali specjalne lekcje pod okiem profesjonalistów. Wystąpili m.in. rektor UMK, prezes firmy Orion, wicemarszałek województwa i kanclerz UMK. W trakcie balu odbył się także pokaz salsy kubańskiej w wykonaniu studentów Bursy Akademickiej Caritas w Przysieku oraz mini-kurs tańca merenge wywodzącego się z Dominikany. Do tańca zagrał zespół Eljazz Big Band.

Na zdjęciu: Wojciech B. Sobieszak z żoną Grażyną przy stoliku prezydenta Michała Zaleskiego i jego żony, do którego dołączył również gospodarz balu, marszałek Piotr Całbecki.