• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Fiskus rozmawia z przedsiębiorcami 2010-03-08

Fiskus rozmawia z przedsiębiorcami 2010-03-08

– Stoimy po tej samej stronie barykady co wy – powiedział do przedsiębiorców zrzeszonych w Loży Toruńskiej Business Centre Club Marcin Łoboda, p.o. dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy. – Robimy wszystko, by podmioty gospodarcze jednakowo wywiązywały się z obowiązków podatkowych wobec państwa polskiego. Tylko wówczas możliwa między firmami jest uczciwa konkurencja.

Spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej i Izby Skarbowej odbyło się 8 marca w Hotelu Spichrz w Toruniu.

Zaproszeni goście, m.in. wspomniany dyrektor Łoboda, wiele czasu poświęcili na przekonanie przedsiębiorców do korzystania z udogodnień w kontaktach z urzędami skarbowymi w postaci poczty elektronicznej oraz Internetu. Szczególnie zachęcali do przesyłania drogą elektroniczną deklaracji PIT. Problemem dla przedsiębiorców, ale również dla pracowników aparatu fiskalnego, są skomplikowane polskie przepisy podatkowe. Zaapelowano do obecnych na spotkaniu parlamentarzystów o podjęcie prac zmierzających do upraszczania przepisów podatkowych, nie zaś ich mnożenia i komplikowania.

Współgospodarzem spotkania była Jolanta Kalinowska, prezes Toruńskich Piwnic Win Vinpol, która zaprezentowała firmę, przedstawiła jej produkty i wyniki finansowe. Vinpol jest od 1997 roku częścią międzynarodowej grupy Henkell & Sohnlein. Firma to znany nie tylko w Polsce producent win musujących, deserowych, stołowych, wermutów, brandy i likierów. Spotkanie Loży prowadził Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Loży Toruńskiej BCC, pod nieobecność kanclerza Loży, Marka Kaliszka.