• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Tytuł mistrza Europy w prezencie na 20-lecie Toruń-Pacific 2010-07-20

Tytuł mistrza Europy w prezencie na 20-lecie Toruń-Pacific 2010-07-20

We wtorek (20 lipca 2010) w siedzibie CPP Toruń-Pacific, firmy będącej głównym  sponsorem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, Piotr Gawroński, który w niedzielę w tureckiej Ankarze zdobył tytuł mistrza Europy w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, spotkał się m. in. ze Zbigniewem Fiderewiczem,  wiceprezydentem Torunia, Michałem Korolko, wicemarszałkiem województwa oraz dziennikarzami. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP serdecznie pogratulował Gawrońskiemu pięknego zwycięstwa i wręczył nagrodę od sponsora w postaci nowoczesnego netbooka.

‑ W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia naszej spółki i tytuł mistrza Europy to wspaniały prezent urodzinowy, jaki zrobił nam Piotr zwycięskim finiszem w Ankarze – powiedział W. B. Sobieszak, ściskając dłoń mistrzowi Europy.

Piotr Gawroński opowiadał o kulisach imprezy, która odbywała się w ponad czterdziestostopniowym stopniowym ukropie. W wyścigu brało udział 150 najlepszych kolarzy do lat 23 z całej Europy. Na trasie Piotr współpracował z innym kolarzem TKK Pacific, Michałem Kwiatkowskim, który również został powołany do reprezentowania Polski w tym wyścigu. Michał wraz z innymi kolarzami z Polski pomógł Gawrońskiemu w rozpoczęciu ucieczki. Później Piotr mógł liczyć już tylko na siebie i swój organizm. Peleton go nie dogonił. Gawroński pokreślił również, że był doskonale przygotowany przez trenera TKK Pacific Leszka Szyszkowskiego. Na zdjęciu od Lewej: W.B. Sobieszak, Piotr Gawroński i Leszek Szyszkowski.