• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Angielska szkoła gaszenia 2012-05-07 


Angielska szkoła gaszenia 2012-05-07 

Kevin Aiston, najpopularniejszy Anglik w Polsce, showman, którego Polacy znają m.in. z programu telewizyjnego „Europa da się lubić˝”, zawodowy strażak, dowódca sekcji i członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, poprowadził w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific praktyczne zajęcia z ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy i zasad BHP.

Spotkanie z pracownikami firmy promujące właściwe zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia odbyło się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia i Bezpieczeństwa w Pracy. Kevin Aiston rzeczowo, ale i z humorem, opowiadał, jak zachować się, kiedy zapali się samochód. Wraz z ratownikami medycznymi pokazał, jak udzielać pomocy poszkodowanym w wypadku. Wg Kevina widząc leżącego na chodniku należy postępować zgodnie z ukutą przez niego zasadą „3Z”: zainteresuj się, zareaguj i zaalarmuj, wybierając numer alarmowy 112 lub w Polsce 998 – bezpośredni numer alarmowy do straży pożarnej.

Na zdjęciu Kevin Aiston z Wojciechem B. Sobieszakiem, prezesem CPP Toruń-Pacific, ale także strażakiem ochotnikiem, zrzeszonym w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiczu.