• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Udana wizyta wiceprezesa Nestle w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific 2012-06-06

Udana wizyta wiceprezesa Nestle w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific 2012-06-06

Jose Lopez, wiceprezes ds. operacyjnych Nestle SA, wizytował we środę 6 czerwca 2012 roku fabryki CPP w Toruniu i Lubiczu oraz Centrum Dystrybucyjne w Grębocinie. Wizyta przebiegła sprawnie, a w jej programie nie zabrakło rozmów z pracownikami, przejścia przez hale fabryczne, degustacji wyrobów i wreszcie „zakupów”, czyli odwiedzin w sklepach detalicznych handlujących wyrobami śniadaniowymi Nestle. Rangę wizyty podkreśla fakt, że gościowi towarzyszyli m. in. Christi Strauss, prezes CPW wraz z Jeromem Jatonem, wiceprezesem CPW ds. operacyjnych i Johnattanem Pearsem wiceszefem CPW ds. łańcucha dostaw. Nestle Polska reprezentował David Anderson, wiceszef ds. operacyjnych.

Wizyta rozpoczęła się od prezentacji historii rynku śniadaniowego w Polsce i regionie Europy Centralnej przedstawionej przez Wojciecha B. Sobieszaka, dyrektora regionalnego CPW na Europę Centralną oraz prezesa CPP Toruń-Pacific. Sesja degustacyjna w laboratorium była okazją do przetestowania smaku i wyglądu wyrobów produkowanych przez CPP, ale i szansą na dokonanie oceny jakości produktów konkurencji. Przejście przez hale fabryczne w Toruniu urozmaicone było krótkimi prezentacjami przygotowanymi przez pracowników CPP, którzy opowiadali przede wszystkim o postępach w realizacji programu Nestle Continuous Excellence (NCE). Podczas sesji podsumowującej tę część wizyty gość powiedział, że widzi w oczach i postawie pracowników CPP, że to, o czym mówią, nie jest tylko wyuczoną formułką na potrzeby wizyty, ale komentarzem i relacją z tego, czym faktycznie żyją w pracy, jakich narzędzi NCE używają do rozwiązywania codziennych problemów. Ciekawostką jest również to, że Jose Lopez osobiście przetestował prawidłowość działania detektora metalu, co potwierdził własnoręcznym podpisem.

Wizyta w sklepach „Biedronka” i „Piotr i Paweł” to kolejne punkty wizyty. Te dwa sklepy reprezentują dwa różne formaty placówek detalicznych obecnych na polskim rynku. Goście interesowali się oczywiście półkami z płatkami śniadaniowymi i batonikami zbożowymi, ale nie omijali też innych kategorii FMCG, w których aktywne jest Nestle, jak wody, kulinaria i odżywki dla dzieci.

Fabryka w Lubiczu to kolejne prezentacje i kolejne opowieści o NCE, tym razem z nieco świeższej perspektywy, bowiem przygoda pracowników Lubicza z programem trwa nieco krócej niż w Toruniu. I tutaj gość nie szczędził słów uznania pod adresem zespołu, przy okazji odpowiadając na pytania o przyszłość NCE.

Wisienką na torcie była wizyta w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie. Gościowi spodobała się szczególnie ściana w sali konferencyjnej, prezentująca tryskające dobrą energią zdjęcia zespołu ze wspólnych wyjazdów integracyjnych. Podsumowanie wizyty zakończyło się przekazaniem prezentu dla Jose Lopeza, który wręczył Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP. Na pamiątkę pobytu w Toruniu, Lubiczu i Grębocinie gość otrzymał replikę astrolabium oraz reprint norymberskiego wydania dzieła Mikołaja Kopernika „De Revolutionibus Orbium Coelestium”.

Uroczysta kolacja w Hotelu Bulwar zakończyła wizytę wiceprezesa Nestle w Toruniu, Lubiczu i Grębocinie.