• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

 Gratulacje dla mistrzów Polski 2012-06-26 


 Gratulacje dla mistrzów Polski 2012-06-26 

– Takie okazje trzeba celebrować – z nieskrywaną radością i dumą mówił Leszek Szyszkowski, szkoleniowiec Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific podczas wtorkowej konferencji prasowej podsumowującej dobre występy wychowanków Klubu podczas szosowych Mistrzostw Polski w Jędrzejowie. – Wracamy ze złotym medalem w kategorii juniorów, dwoma brązowymi kółkami w orlikach, a sukces Michała Gołasia, naszego wychowanka, który jeździ już w zawodowym peletonie, pokazuje, że sportowa piramida w Toruniu działa doskonale.

Bartek Wylamowski, zdobywca tytułu Mistrza Polski ze startu wspólnego juniorów, ma powody do satysfakcji. Pięknie rozprowadzony przez drużynę wygrał wyścig, skutecznie finiszując z peletonu. Nieco szczęścia do złota zabrakło Łukaszowi Wiśniowskiemu, który musiał zadowolić się brązem ze startu wspólnego w kategorii orlik. Wywalczył też brąz w jeździe na czas. Na osłodę jednak dowiedział się, że weźmie udział w Mistrzostwach Europy.

– Jestem biznesmenem, więc inwestuję w projekty, które przynoszą odpowiedni zwrot – żartował Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, wręczając medalistom upominki i premie. – Cieszę się, że są z nami dziś nasi wychowankowie, reprezentujący obecnie zawodowe grupy, oni pokazują młodym kolarzom TKK Pacific, jaki jest cel ich pracy i poświęcenia.

Cieszy, że coraz głośniej mówi się o toruńskiej kuźni kolarskich talentów. Wśród komentatorów sportowych dominuje przekonanie, że TKK Pacific znakomicie szkoli kolarski narybek, promując przy okazji wśród młodzieży aktywność fizyczną i piękną dyscyplinę sportu, jaką jest kolarstwo. Choć Polski Związek Kolarski jeszcze nie ogłosił składu ekipy szosowej na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, niemal pewny miejsca w samolocie do Anglii może być Michał Gołaś. W nieco mniej komfortowej sytuacji jest Michał Kwiatkowski, wychowanek TKK Pacific, dziś razem z Gołasiem w grupie Omega Pharma Quick Step. Jednak srebro w jeździe indywidualnej na czas i znakomity występ w wyścigu ze startu wspólnego MP, a zwłaszcza praca, jaką wykonał pomagając Gołasiowi sięgnąć po złoto, pozwalają mieć nadzieję, że i on znajdzie się w składzie do Londynu. Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 20-24 czerwca 2012 r. w Jędrzejowie k. Kielc.

Na zdjęciu od lewej: Michał Gołaś (mistrz Polski elity i od poniedziałku również szczęśliwy tata), Tomasz Owsian (trener TKK Pacific kat. Junior), Łukasz Wiśniowski, Michał Kwiatkowski, Bartek Wylamowski, Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy CPP Toruń-Pacific, która jest głównym mecenasem toruńskich kolarzy od 1994 roku i Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific.