• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Życzenia dla olimpijczyków 2012-07-19

Życzenia dla olimpijczyków 2012-07-19

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, wychowankowie Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, przyjęli gratulacje i życzenia sukcesów w olimpijskich zmaganiach od Wojciecha Sobieszaka, prezesa CPP Toruń-Pacific. Firma od prawie dwóch dekad wspiera toruńskich kolarzy, sponsorując amatorów z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific. To właśnie w nim Gołaś i Kwiatkowski, zanim trafili do zawodowych grup, szlifowali swoje talenty pod okiem trenera Leszka Szyszkowskiego.

Spotkanie było okazją do podsumowania niedawno zakończonego Tour de Pologne, gdzie Michał Kwiatkowski zdobył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na pamiątkę sprezentował prezesowi Sobieszakowi koszulkę lidera wyścigu, którą wywalczył na piątym etapie. Do dowiezienia koszulki do końca wyścigu zabrakło… 5 sekund. Lepszy okazał się Włoch Moreno Moser. Zarówno Kwiatkowski jak i Gołaś reprezentowali w Tour de Pologne zawodową grupę Omega Pharma Quick Step. Przed Gołasiem i Kwiatkowskim ostatnie przygotowania do występu na Igrzyskach w Londynie, dlatego wprost ze spotkania w CPP udali się na trening. Za kilka dni wyjeżdżają do Karpacza, gdzie odbędą specjalistyczne przygotowania na górskich trasach w Karkonoszach. Potem już wylot do Londynu, gdzie 28 lipca odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Na pytanie o taktykę na olimpijski wyścig, milczą i proszą o kontakt z trenerem kadry olimpijskiej, Piotrem Wadeckim. W końcu Michał Gołaś, pokazując na Kwiatkowskiego, mówi:

– Jeśli Michał będzie tak silny w Londynie, jak był podczas Tour de Pologne, to będę mu pomagał, by miał jak najlepszą pozycję na finiszu. – Na co Kwiatkowski dodaje, że wyścig rozstrzygną wcześniej, by na metę wjechać przed peletonem z polską flagą.

Oby te marzenia się spełniły. Trzymamy kciuki za obu Michałów, życząc, by w Londynie „noga podawała”!

Na zdjęciu od lewej: Michał Gołaś, Wojciech Sobieszak, Michał Kwiatkowski i Leszek Szyszkowski.