• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Pomoc dla lubickiej straży 2012-08-11

Pomoc dla lubickiej straży 2012-08-11

W sobotę junacy z Lubicza obchodzili 135-lecie tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji prezes firmy CPP Toruń-Pacific, Wojciech B. Sobieszak, przekazał im w użytkowanie nowe bramy wjazdowe do strażnicy w Lubiczu Dolnym. Automatyczne bramy pomogą jeszcze szybciej dotrzeć do tych, którzy potrzebują pomocy.

Lubicka Ochotnicza Straż Pożarna jest jedną z najdłużej działających na Pomorzu jednostek OSP. Lubiccy strażacy ratują ludzi, mienie, uczą, jak unikać pożarów od 135 lat. W ubiegłym roku strażacy z Lubicza nieśli pomoc w ponad 115 zdarzeniach! OSP w Lubiczu pełni bardzo ważną funkcję w systemie ochrony przeciwpożarowej, ale również spełnia swoją ważną rolę jako prestiżowa, integrująca i aktywizująca lokalne środowisko organizacja społeczna.

W sobotę uhonorowano najbardziej zasłużone osoby dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej w Lubiczu.Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał m. in. Maciej Kempiński, pracownik CPP, operator produkcji w fabryce w Lubiczu i jednocześnie strażak-ochotnik. Podziękowania od władz gminy i strażaków odebrał także Wojciech Sobieszak, prezes CPP i również strażak-ochotnik za wsparcie i pomoc udzielaną strażakom w Lubiczu. Współpraca CPP z lokalną jednostką straży pożarnej rozpoczęła się w 2006 roku i jest jednym z kluczowych elementów budowania dobrego sąsiedztwa firmy w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli Tworzenia Wspólnej Wartości.

Na zdjęciach: Wojciech Sobieszak, Marek Olszewski, wójt Gminy Lubicz (także strażak) i Ryszard Korpalski (prezes OSP w Lubiczu) przecinają wstęgę przed nowymi bramami wjazdowymi remizy w Lubiczu; Maciej Kempiński odbiera Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.