• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Apator SA w nowej siedzibie 2012-09-06 


Apator SA w nowej siedzibie 2012-09-06 

Apator SA, jako pierwsza polska firma, otworzył swoją działalność w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie. Dołączył tym samym do 11 japońskich firm, które od kilku lat działają w strefie. Na uroczystości otwarcia centrum produkcyjno-badawczego zebrali się parlamentarzyści, samorządowe władze wojewódzkie, powiatowe i gminne. Przedsiębiorców reprezentował m.in. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific i Przewodniczący Rady Loży Toruńskiej Business Centre Club.

Apator SA to jedna z największych w Europie Centralnej firm specjalizujących się w produkcji aparatury pomiarowej. Notowana na giełdzie spółka odnosi w swojej branży duże sukcesy, zwiększając portfolio produktów, przychody ze sprzedaży i zatrudnienie. Janusz Niedźwiecki, prezes Apator SA, nie krył zadowolenia z tego, jak sprawnie udało się zbudować nową fabrykę i siedzibę firmy w Ostaszewie.

‑ Korzystaliśmy z pomocy regionalnych firm, począwszy od biura projektowego, po wykonawcę, którym była toruńska firma Budlex – wyliczał prezes Niedźwiecki. – Przeprowadzkę zorganizowaliśmy tak sprawnie, że nie straciliśmy ani jednego zamówienia i też, co ważne, nasi partnerzy nie czekali na dostawy ani dnia dłużej!

Z kolei Jan Wyrowiński, wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, składając pracownikom Apatora gratulacje i życzenia, mówił, że słuszna decyzja o prywatyzacji firmy i wprowadzeniu jej na giełdę była możliwa nie tylko dzięki zmianom ustrojowym w Polsce, ale i odwadze ludzi związanych z tą firmą.

‑ Życzę Polsce więcej takich Apatorów ‑  zakończył swoje wystąpienie marszałek Wyrowiński.

Ciekawie zaaranżowana i poprowadzona uroczystość odbyła się w jednej z hal magazynowych. Po krótkiej ceremonii goście mieli możliwość zwiedzenia nowego zakładu i biur projektowych.

Na zdjęciach: Wojciech B. Sobieszak gratuluje prezesowi Januszowi Niedźwieckiemu sprawnego uruchomienia nowej fabryki i siedziby spółki Apator SA w Ostaszewie pod Toruniem. Wśród zaproszonych gości był też prof. Andrzej Tretyn, nowy rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – trudno nie wykorzystać spotkania do odnowienia relacji ze środowiskiem naukowym.