• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Na wizji 2012-12-05

Na wizji 2012-12-05

W piątek 30 listopada ogólnopolska sieć TVN zaprezentowała w głównym wydaniu „Faktów” CPP Toruń-Pacific jako firmę, która nie boi się kryzysu. Wojciech Sobieszak, prezes CPP, komentował obok m.in. prof. Witolda Orłowskiego, byłego doradcy ekonomicznego prezydenta RP, aktualną sytuację polskiej gospodarki i ostatnie doniesienia GUS o spowolnieniu polskiego wzrostu gospodarczego.

Wg prezesa Sobieszaka do kryzysu można się przygotować i efektywnie zarządzać firmą nawet w sytuacji spowolnienia gospodarczego. Komentarz redakcyjny mówił, że toruński producent nie boi się przyszłości, bo Polacy pokochali płatki śniadaniowe. Ogólnie jednak dane statystyczne pokazują, że polska gospodarka spowalnia. Wzrost gospodarczy zwolnił do 1,4 % w ujęciu rocznym. W poprzednim kwartale było to 2,3%. Spowolnienie wynika przede wszystkim z ograniczenia konsumpcji przez Polaków oraz ostrożniejszego zaciągania kredytów.

Również gospodarce, ale tym razem regionalnej, był poświęcony środowy magazyn gospodarczy TV Bydgoszcz o godzinie 18:00. Tu także został zaprezentowany przykład CPP Toruń-Pacific jako firmy, która osiągnęła sukces rynkowy, bazując na tradycji przemysłowej Torunia.

Na zdjęciu: Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP, podczas udzielania wywiadu dla TVP Bydgoszcz.