• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Pięć róż dla Jennifer - premiera 2013-01-19

Pięć róż dla Jennifer - premiera 2013-01-19

W ramach Sceny Propozycji Aktorskich w sobotę widzowie Teatru Wilama Horzycy w Toruniu zobaczyli premierę czarnej komedii „Pięć róż dla Jennifer” autorstwa Annibale Rucello w reżyserii Marii Spiss. To już drugi spektakl aktorskiego cyklu, po „Cosi, gdziesi, kajsi, ktosi” wg. ”Wesela” Wyspiańskiego, objęty mecenatem firmy CPP Toruń-Pacific.

„Pięć róż dla Jennifer” opowiada o samotności i poszukiwaniu własnej tożsamości. Akcja rozgrywa się w mieszkaniu pewnego transwestyty - tytułowej Jennifer, która od trzech miesięcy czeka na telefon od Franca, inżyniera z Genui, poznanego w jednym z nocnych lokali. Tymczasem na osiedlu, gdzie mieszka główna bohaterka, grasuje maniak mordujący transwestytów…

Kameralne przedstawienie powstało w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. Wystąpili w nim Małgorzata Abramowicz, Anna Romanowicz-Kozanecka, Jarosław Felczykowski i Paweł Tchórzelski jako tytułowa Jennifer.

Na zdjęciu: zespół aktorów występujący w spektaklu, reżyser przedstawienia, dyrekcja teatru oraz prezes CPP Toruń-Pacific z małżonką, który w ubiegłym roku otrzymał tytuł „Przyjaciela Teatru”. Współpraca firmy z teatrem realizowana jest w ramach społecznego programu CPP „Budowania dobrego sąsiedztwa”.