• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

CPP Toruń-Pacific wśród Liderów Polskiego Biznesu 2013-01-26

CPP Toruń-Pacific wśród Liderów Polskiego Biznesu 2013-01-26

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, odbyła się w sobotę Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific odebrał 11. Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Nagroda jest potwierdzeniem, że CPP Toruń-Pacific rozwija się i utrzymuje znakomite wyniki finansowe. 11 firmom wręczono też Złote Statuetki w XXII edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu. Złota Statuetka uznawana jest przez przedsiębiorców za jedną z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce.

Nominacjami w konkursie uhonorowano najlepsze polskie przedsiębiorstwa i ich szefów, statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznano 11 z nich. W czasie uroczystości przedsiębiorcy odebrali także Diamenty do Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, przyznawane dotychczasowym Laureatom konkursu, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku. Spośród firm regionu prócz CPP Toruń-Pacific na Diamenty zasłużyły Cykoria SA oraz Apator SA (8. Diament) oraz Mentor SA (1. Diament).

- Spotykamy się w tym Teatrze od 20 lat. Tym razem w roku 2013. To będzie najlepszy rok dla Polski – mówił w czasie swego oryginalnego wystąpienia prezes BCC Marek Goliszewski. - Widząc zgromadzonych tu dzisiaj ludzi z inicjatywą, nominowanych do Diamentów i Statuetek, nie mam żadnych wątpliwości, że to co powiedziałem, stanie się rzeczywistością.

Podczas Gali wręczono trzy Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu, za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Złotą Statuetkę za działania mające na celu wprowadzenie Polski do NATO, a tym samym zwiększenia zaufania zagranicznych inwestorów do Polski, otrzymał minister Janusz Onyszkiewicz, za skuteczne reformowanie polskiej gospodarki a zwłaszcza za przekształcenia przemysłu ciężkiego – premier Janusz Steinhoff oraz za wzrost wymiany handlowej do poziomu 6 mld 200 mln £ podczas piastowania przez niego funkcji premiera, przyjęcie polskich pracowników do pracy w Wielkiej Brytanii i poparcie starań Polski o członkostwo w Unii Europejskiej - premier Tony Blair.

W Gali, wśród blisko 2 tysięcy gości, obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski - członków BCC, wzięli udział: Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. budżetu i programowania finasowego, członkowie rządu, m.in.: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, minister skarbu Mikołaj Budzanowski; parlamentarzyści: m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, poseł Ryszard Kalisz; dyplomaci; wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

Gali towarzyszyły jak co roku aukcje charytatywne i loterie, odbyły się także pokazy mody. Każda Gala ma również specjalnie przygotowaną oprawę artystyczną i muzyczną. W tym roku odbył się koncert pt. „Przeboje światowej muzyki filmowej” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmoników Śląskich.

Na zdjęciu: 11. Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu prezes Wojciech Sobieszak odebrał z rąk Janusza Lewandowskiego, komisarza Unii Europejskiej ds. budżetu i programowania finansowego.