• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Szefowie polskiego Nestlé w Toruniu 2013-05-15

Szefowie polskiego Nestlé w Toruniu 2013-05-15

Po raz pierwszy w historii Nestlé w Polsce, która zaczęła się w 1993 roku, szefowie wszystkich firm należących do Nestlé oraz kluczowi menedżerowie spotkali się w Toruniu. To właśnie w tym mieście Nestlé wspólnie z General Mills w 1994 roku zainwestowało w spółkę Toruń-Pacific, znanego producenta płatków śniadaniowych, dziś dostępnych pod parasolową marką Nestlé.

Nestlé w Polsce to nie tylko jednak płatki śniadaniowe. Firma oferuje w Polsce około 1500 produktów od mleka dla niemowląt, czekolady, słodyczy, kawy, wody, wyrobów kulinarnych, lodów, deserów po produkty dietetyczne specjalnego przeznaczenia oraz karmę dla zwierząt. Nestlé w Polsce rozpoczęło działalność wprowadzając w 1993 roku kawę Nescafe, która świętuje swoje 75. urodziny, oraz kakao Nesquik. Obecnie Nestlé w Polsce (Nestle in the Market) to trzy spółki Nestlé Polska SA, Nestlé Waters Polska SA i CPP Toruń-Pacific.

Goście przebywający w Toruniu w programie dwudniowego pobytu wygospodarowali czas nie tylko na ważne spotkania biznesowe i wizyty w fabrykach płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé w Toruniu i Lubiczu, ale też przespacerowali się w towarzystwie przewodników po średniowiecznej toruńskiej starówce.

Firma Nestlé została założona w 1866 r. przez niemieckiego farmaceutę Henriego Nestlé. Jej główna siedziba znajduje się w Vevey w Szwajcarii. Jest największą firmą spożywczą na świecie z rocznymi obrotami rzędu 93 mld franków szwajcarskich (2011).