• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

CPP Toruń-Pacific Filarem Polskiej Gospodarki 2013-05-20

CPP Toruń-Pacific Filarem Polskiej Gospodarki 2013-05-20

Trzy toruńskie firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, Apator SA oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zostały uznane przez lokalne samorządy Kujawsko-Pomorskiego za Filary Polskiej Gospodarki. W gronie wyróżnionych znalazł się też włocławski Anwil, a ranking w naszym województwie wygrała bydgoska PESA.

Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki charakteryzują się stabilnością, mają znaczący udział w rozwoju regionu jako pracodawcy wspierający i promujący zatrudnienie i umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, są zaangażowane w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą działalność. Ranking zorganizował dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”, a wyniki ogłoszono podczas regionalnej gali we czwartek w Gdyni.

Podczas gali wyróżniono też najlepszych menedżerów samorządowych. W Kujawsko-Pomorskim za najskuteczniejszego szefa uznano Michała Zaleskiego, prezydenta Torunia. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Piotr Kowal, wójt Gminy Łysomice, burmistrzowie Brodnicy, Kowalewa Pomorskiego oraz Inowrocławia.

Gala odbyła się w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i prezentowała wyniki rankingu w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Patronem honorowym rankingu jest Ministerstwo Skarbu Państwa.

Na zdjęciu: Wojciech Sobieszak, prezes CPP, odebrał z okazji wyróżnienia w rankingu "Pulsu Biznesu" List Gratulacyjny i pamiątkowego anioła od Michała Zaleskiego, prezydenta Torunia, którego reprezentowali Zbigniew Rasielewski (po prawej), wiceprezydent i Adam Zakrzewski, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Toruniu.