• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

GEMBA: widziane świeżym okiem 2013-09-01

GEMBA: widziane świeżym okiem 2013-09-01

Obaj panowie bywali już w Polsce, ale w swych nowych rolach przybyli tu po raz pierwszy. Jeff Harmening, prezes CPW oraz Luc Imbert, szef CPW na Europę Kontynentalną, pod koniec sierpnia odwiedzili Toruń, Lubicz i Grębocin, a w drodze z i na lotnisko przyglądali się też ekspozycjom płatków śniadaniowych w najpopularniejszych w Polsce sklepach.

Karol Ferster, wiceprezes CPP ds. operacyjnych, kiedy zapraszał gości na spacer po fabryce, prosił, by dzielili się swoimi spostrzeżeniami, bo jedno spojrzenie na zakład „świeżym okiem” wychwyci niekiedy więcej niż codzienne wizyty stałych bywalców. I co świeże oko gości wychwytywało? Jeff Harmening, który prezesuje CPW od lata ubiegłego roku, podkreślał, że we wszystkich lokalizacjach CPP, a więc w fabrykach w Toruniu i Lubiczu oraz w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie, stosowane jest jednakowe podejście do prowadzenia biznesu. Wszędzie obecne są wizualizacje osiąganych wskaźników, i widać – również podczas prezentacji na liniach produkcyjnych, że dla pracowników CPP filozofia ciągłego doskonalenia Nestle Continuous Excellence jest chlebem powszednim.

Swoją drogą wizyta szefów CPW w fabrykach CPP to nic innego jak swego rodzaju GEMBA (z japońskiego), czyli sposób przypatrywania się stosowanym rozwiązaniom. Najlepiej robić to w miejscu, gdzie dane działania odbywają się, a więc właśnie w fabryce, magazynie, sklepie.

Wygląd sklepowych półek z płatkami Nestle również zrobił wrażenie. W ramach trzydniowej wizyty goście mieli możliwość odwiedzenia praktycznie wszystkich obecnych w Polsce formatów sklepów: hipermarketów, supermarketów, dyskontów oraz sklepów lokalnych. Szczery podziw wzbudziły ekspozycje promocyjne National Geographic w gdańskim Realu i Tesco – dinozaury zachęcające do zakupu płatków zrobiły na gościach ogromne wrażenie. Widać to na zdjęciu W. Sobieszaka, prezesa CPP, który towarzyszył gościom z lotniska w Gdańsku do Torunia i podczas wizyty w sklepie wcielił się w rolę fotoreportera NCE Timesa.

Prócz wizyt w fabrykach, DC i sklepach goście mieli też okazję spotkać się z zarządem CPP i wysłuchać szczegółowej prezentacji na temat sytuacji w Euro-pie Centralnej. Zgodnie z nową strukturą organiza-cyjną CPW obecnie region Europy Centralnej stanowi część superregionu Europy Kontynentalnej, nad którym kierownictwo sprawuje Luc Imbert.

Na pamiątkę spotkania w Toruniu goście podczas kolacji w Hotelu Bulwar otrzymali od Wojciecha B. Sobieszaka, gospodarza spotkania, prezesa CPP, szefa regionu Europy Centralnej, specjalny upominek z Torunia, figurkę toruńskiego flisaka.