• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

CPP Toruń-Pacific pomaga pogorzelcom 2013-10-23

CPP Toruń-Pacific pomaga pogorzelcom 2013-10-23

CPP Toruń-Pacific włączył się do akcji pomocy pogorzelcom z ulicy Bydgoskiej w Toruniu, którzy w nocy z 11 na 12 października stracili dach nad głową. Prezes Wojciech B. Sobieszak przekazał dla 15 rodzin, które ucierpiały wskutek pożaru, talony na zakup sprzętu gospodarstwa domowego o łącznej wartości 15 tys. zł.

– To ogromna tragedia dla ludzi, ale również dla kultury, bo spłonął budynek z piękną historią – mówił prezes Sobieszak, przekazując na ręce Kazimiery Janiszewskiej, dyrektorki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, talony dla poszkodowanych. Firma przekaże też wsparcie rzeczowe w postaci płatków śniadaniowych.

Wspólna akcja MOPR-u i Dziennika „Nowości” przynosi niesamowite efekty. Do akcji pomocy pogorzelcom włączają się też inne toruńskie przedsiębiorstwa oraz mieszkańcy miasta. Już udało się zgromadzić pościele, ręczniki, chemię gospodarczą, ubrania dla dzieci, meble i inne sprzęty. Jako że budynek zniszczony podczas pożaru nie nadaje się do zamieszkania, toruński Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zaraz po tragedii zajął się poszukiwaniem dla pogorzelców nowych lokali. Dwie rodziny już mają dach nad głową. Wcześniej wszystkim ofiarom żywiołu MOPR zaproponował miejsca w noclegowniach.

Wskutek pożaru zabytkowej kamienicy 24 osoby w jednej chwili straciły dach nad głową, w tym sześcioro dzieci w wieku 4-14 lat. 3 osoby zginęły. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Najprawdopodobniej w jednej z komórek na poddaszu, gdzie nie było prądu, ktoś pozostawił niedopałek lub palącą się świeczkę.

Na zdjęciu: Wojciech B. Sobieszak, Kazimiera Janiszewska, Mariusz Załuski, z-ca redaktora naczelnego „Nowości”.