• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Anna Malesza wygrała III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Toruń 2013, 2013-12-02

Anna Malesza wygrała III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Toruń 2013, 2013-12-02

Koncertem laureatów zakończył się w poniedziałek 2 grudnia w toruńskim Dworze Artusa III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy, jeden z najważniejszych w Polsce. Anna Malesza, zwyciężczyni konkursu odebrała z rąk Agnieszki Pyrzewskiej, wiceprezes CPP Toruń-Pacific, która reprezentowała prezesa Wojciecha B. Sobieszaka, ufundowane przez firmę Grand Prix w postaci srebrnego Astrolabium Mikołaja Kopernika. CPP Toruń-Pacific jest mecenasem Konkursu od pierwszej edycji. Anna Malesza, która pokonała 26 rywali z 11 krajów od Miasta Toruń oraz Marszałka Województwa otrzymała w nagrodę też 12 tysięcy euro. Po raz pierwszy w Konkursie zwyciężyła Polka.

Drugie miejsce jury przyznało Mai Syrnickiej, a trzecia na podium stanęła Koreanka, Youn Eunsol. Różnice punktowe w pierwszej trójce były minimalne. Anna Malesza była najbardziej energetyczna, co potwierdziła podczas finałowego koncertu dla licznie zgromadzonej publiczności. Zagrała koncert D-dur Piotra Czajkowskiego z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Paweł Dudzik, dyrektor Orkiestry, organizator konkursu oraz I Festiwalu Skrzypiec, który w tym roku towarzyszył rywalizacji młodych wirtuozów skrzypiec, serdecznie dziękował instytucjom, bez których to przedsięwzięcie nie zaistniałoby. Wśród sponsorów, którzy od pierwszej edycji śledzą popisy młodych skrzypków, jest CPP Toruń-Pacific. Firma w ramach budowania dobrego sąsiedztwa przyłączyła się do inicjatywy toruńskiego środowiska muzycznego w 2007 roku. Konkurs odbywa się co trzy lata.

Na zdjęciu od lewej: wicemarszałek woj. kujawsko-pomorskiego Edward Hartwich, Agnieszka Pyrzewska, Michał Zaleski, prezydent Torunia, Anna Malesza oraz pozostali laureaci III Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Witold Lutosławski in memoriam Toruń 2013.