• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

W 20. sezon z toruńskimi kolarzami 2013-12-09

W 20. sezon z toruńskimi kolarzami 2013-12-09

Toruński Klub Kolarski „Pacific” w klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego za rok 2013 uzyskał po raz 18. tytuł Klubowego Mistrza Polski na szosie, wygrywając przy tym zmagania we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży w gminie Miasta Toruń oraz zajmując niezwykle wysokie czwarte miejsce w rankingu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W poniedziałek w siedzibie CPP Toruń-Pacific, głównego sponsora Klubu, odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP, przekazał Klubowi aneks umowy sponsorskiej na kolejny, 20. już sezon współpracy. To jedyny w polskim kolarstwie przykład tak długiej i tak owocnej współpracy między prywatną firmą a społecznym stowarzyszeniem sportowym.

Spotkanie nie mogło się odbyć bez nagród i gratulacji dla najlepszych zawodników i zawodniczek TKK Pacific. W tym roku ton na szosie nadawały dziewczęta jeżdżące z logo Nestle Fitness na koszulkach. Zawodniczki TKK wystartowały w 28 wyścigach w tym 6 zagranicznych, 58 razy stawały na podium z tego 24 na najwyższym stopniu. Nie zabrakło ich na najważniejszych imprezach mistrzowskich w kolarstwie szosowym. Na Mistrzostwach Europy, na których reprezentowały kraj aż trzy nasze zawodniczki, Kasia Niewiadoma wywalczyła 5 pozycję, Monika Brzeźna była 18. We Florencji na Mistrzostwach Świata startowały dwie reprezentantki Pacificu: Paulina Brzeźna-Bentkowska była 17 najlepsza z Polek, Katarzyna Niewiadoma po świetniej jeździe i pechowym upadku nie ukończyła wyścigu. Jeśli chodzi o krajową rywalizację to dziewczyny zdobyły na Mistrzostwach Polski 12 medali w tym 6 złotych!

Sezon w wykonaniu mężczyzn był nie mniej udanym od kobiecego. Zawodnicy Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” triumfowali w najważniejszych imprezach sezonu. Na szosowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Sobótce Łukasz Wiśniowski odniósł zwycięstwo w jeździe indywidualnej na czas, a Bartosz Warchoł zajął czwarte miejsce. W wyścigu ze startu wspólnego ponownie najlepszy okazał się Łukasz Wiśniowski który samotnie minął linię mety. Nasi Zawodnicy triumfowali również w Mistrzostwach Polski Ludowych Związków Sportowych, najszybszy okazał się Paweł Piotrowicz przed kolegą klubowym Bartoszem Warchołem. Nasi zawodnicy okazali się również najlepsi podczas Górskich Mistrzostw Polski, zwyciężył Emanuel Piaskowy przed Bartoszem Warchołem. Ostatnimi Mistrzostwami Polski zamykającymi zmagania o tytuł Mistrza Polski była rywalizacja w parach i drużynie w Warlubiu, podczas których Bartosz Warchoł i Dominik Oborski okazali się najlepsi w jeździe parami.

W sportowym podsumowaniu sezonu TKK Pacific wzięli udział m.in. Grzegorz Karpiński, wiceminister sportu i turystyki RP oraz Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego. Organizatorzy spotkania podziękowali przyjaciołom Klubu i dobrodziejom wspierającym Klub. Prezes CPP Wojciech B. Sobieszak od zawodników otrzymał żółtą koszulkę lidera ze swoim imieniem i nazwiskiem, wręczyły ją Paulina Brzeźna-Bentkowska oraz Monika Brzeźna.