• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Wilamy i gratulacje 2014-03-29

Wilamy i gratulacje 2014-03-29

„Wilam” publiczności dla Jarosława Felczykowskiego! Najpopularniejszy aktor Teatru Wilama Horzycy prócz statuetki otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną przez CPP Toruń-Pacific i wręczoną przez prezesa firmy Wojciecha B. Sobieszaka. Tym upominkiem, ufundowanym z okazji Międzynarodowego Święta Teatru, jest dwuosobowa wycieczka.

– Jest pan i duży, i wielki zarazem – składał gratulacje słusznej postury aktorowi prezes Wojciech B. Sobieszak. Aktor nie krył radości i dziękował publiczności za to ważne dla niego wyróżnienie. Po odebraniu nagrody Felczykowski podzielił się anegdotą związaną z premierą „Zemsty”. Kiedy towarzyszył na scenie Małgorzacie Abramowicz, z widowni usłyszał uwagę: O, piękna i bestia!

Gala z okazji Święta Teatru zgromadziła na widowni najważniejsze osoby Pomorza i Kujaw, a poprzedziła ją premiera „Mizantropa” wg Moliera w reżyserii Norberta Rakowskiego. Spektakl, choć to klasyka, był o tyle ciekawy, że siedemnastowieczny tekst osadzono we współczesnej, chciałoby się powiedzieć designerskiej, scenografii. Okazuje się, że obserwacje Moliera nie straciły wiele ze swej celności. Spektakl warto zobaczyć nie tylko dla odświeżenia klasyki, ale i z powodu niecodziennych kostiumów, które – jeśli tylko można by je gdzieś kupić – z pewnością stałyby się rynkowym hitem! Tak przynajmniej można było wywnioskować po spektaklu z opinii licznie zgromadzonej publiczności.

Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Święta Teatru gratulacji i podziękowań dla pracowników, aktorów i twórców teatru nie było końca. Teatr uhonorował statuetkami „Wilama” m.in. III Liceum z Inowrocławia w kategorii Edukacja Teatralna, a znanego toruńskiego artystę grafika Lecha Karczewskiego w kategorii "Przyjaciel". Firma Vinpol, zyskała zaś tytuł Mecenasa Teatru. Ten toruński producent win od wielu lat wspiera gale, premiery oraz sylwestrowe spektakle, które organizuje toruńska scena.