• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Szef programu ciągłego doskonalenia Nestle z wizytą w Polsce 2014-06-03

Szef programu ciągłego doskonalenia Nestle z wizytą w Polsce 2014-06-03

Andreas Berger, szef programu Nestle Continuous Excellence odwiedził fabryki Cereal Partners Poland Toruń-Pacific w Toruniu i Lubiczu oraz Centrum Dystrybucyjne w Grębocinie. Wizyta w Polsce jest fragmentem większego „objazdu” fabryk zarządzanych przez Cereal Partners Worldwide, w której to firmie Nestle SA ma 50% udziałów. Wizyta była organizowana przez szefa operacyjnego Cereal Partners Worldwide Jeroma Jatona. Z Andreasem Bergerem do Polski przylecieli też Christophe Andrin, szef operacyjny CPW w Europie Kontynentalnej oraz Thierry Friant, który odpowiada za implementację NCE w całym CPW.

Goście mieli okazję dowiedzieć się, jak głęboko zakorzeniony jest w CPP program Nestle Continuous Excellence. Na liniach produkcyjnych pracownicy przedstawiali wnioski z przeprowadzonych analiz oraz prezentowali funkcjonujące standardy pracy. Andreas Berger zwrócił uwagę podczas spotkania w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie, że CPP jest jak dotąd jedyną wizytowaną przez niego organizacją, która mierzy tzw. lead time, czyli czas, jaki potrzebujemy na przygotowanie i dostarczenie produktu o parametrach opakowania, gramatur itp. wskazanych przez naszego klienta. Berger wielokrotnie po wysłuchaniu prezentacji pracowników na liniach produkcyjnych podkreślał, że widać u nich pasję do tego, co robią. Z kolei na spotkaniu podsumowującym zwracał uwagę menedżerów, by ze szczególną troską dbać o ludzi pracujących dla firmy, bo to dzięki nim firmy osiągają dziś przewagę konkurencyjną. Poza tym podkreślał, że w pracy spędzamy 30% naszego życia. Pełne wykorzystanie potencjału pracowników jest możliwe, jeśli zatroszczymy się o dobrą atmosferę i warunki sprzyjające twórczemu rozwiązywaniu problemów.

Na zdjęciach: wizyta w fabryce batoników śniadaniowych w Lubiczu, oraz Andreas Berger (6. od prawej) z zarządem CPP oraz pracownikami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przebieg wizyty.