• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Tęczowa koszulka dla Michała Kwiatkowskiego 2014-09-29

Tęczowa koszulka dla Michała Kwiatkowskiego 2014-09-29

Świętujemy w Toruniu i całej Polsce sukces Michała Kwiatkowskiego, mistrza świata w kolarstwie szosowym. Nasza radość jest tym większa, bo mamy w tym sukcesie swój udział. Michał, jako utalentowany dziesięciolatek, swoją przygodę z kolarstwem zaczynał w Toruńskim Klubie Kolarskim PACIFIC, którego – jako CPP Toruń-Pacific – jesteśmy strategicznym partnerem od 20 lat. To tu zdobywał pierwsze krajowe i międzynarodowe sukcesy. Z naszego klubu, nastawionego na pracę z młodzieżowymi kategoriami, trafił w 2012 roku do zawodowego peletonu, do grupy Omega Pharma Quick Step. Gratujemy Michałowi, który jako pierwszy polski kolarz sięgnął po tęczową koszulkę mistrza świata zawodowej elity! Brawo!!!

Michał swój pierwszy tytuł mistrza świata zdobył jako junior, będąc zawodnikiem TKK PACIFIC,  w jeździe indywidualnej na czas w 2008 roku w Kapsztadzie. Wówczas również mu gratulowaliśmy, co widać na załączonym zdjęciu. Rok wcześniej ze startu wspólnego wywalczył tytuł mistrza Europy juniorów.