• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Na południu optymistycznie 2015-02-10

Na południu optymistycznie 2015-02-10


Było i świętowanie dobrych wyników ubiegłego roku, i urodzinowe party, ale przede wszystkim szlifowanie szczegółowych planów działania w roku bieżącym. To wszystko wydarzyło się zaledwie w ciągu czterech dni wizyty dyrektora klastera CPW Europy Centralnej, Wojciecha B. Sobieszaka, w Czechach i Rumunii.

Zarząd CPW bardzo dobrze ocenił wyniki sprzedaży i efektywność zespołu w Europie Centralnej w roku ubiegłym. Rumunia należy do prymusów - zwiększono udziały rynkowe płatków Nestle, a uzyskany wynik finansowy przekroczył oczekiwania. Czechy z kolei w 2014 roku zanotowały drobną zadyszkę. Podjęte zostały działania naprawcze, żeby w 2015 roku nie było powtórki z roku 2014. Celem wizyty W. Sobieszaka w Czechach i Rumunii był m. in. przegląd planów działań komercyjnych w roku 2015.
Drobne korekty na bazie wyników i obserwacji ze stycznia pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać szanse, które rysują się dla biznesu śniadaniowego. Początek roku był dobry tak dla Czech, jak i dla Rumunii. Sukcesem zakończył się także projekt realizowany w 2014 roku o nazwie Challenge 15, którego celem było zoptymalizowanie asortymentu oferowanych produktów, a przez to zredukowanie kosztów. Osoby uczestniczące z powodzeniem w tym projekcie otrzymały nagrody w postaci iPadów Air.

Obowiązkowym punktem podróży po rynku dyrektora zarządzającego klasterem są wizyty w sklepach. Wówczas naocznie można się przekonać, na ile silna jest konkurencja i jak eksponowane są wyroby śniadaniowe Nestle. Zarówno w Rumunii, jak i w Czechach, pozycja płatków śniadaniowych na półce detalicznej jest zadowalająca.

Niewątpliwie sympatycznym akcentem wizyty w Czechach było urodzinowe party szefowej czeskiego zespołu, Moniki Peimel, która kieruje nim od września ub. r. Na zdjęciu zespół CPW Rumunia oraz Wojciech B. Sobieszak i Monika Gajewska, kierownik rozwoju biznesu CPW w Europie Centralnej. Podróż na południe miała miejsce w 5. tygodniu 2015 r.