• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Nagroda od CPP dla najpopularniejszego aktora 2015-03-28

Nagroda od CPP dla najpopularniejszego aktora 2015-03-28

W sobotę w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uhonorowano ludzi sceny. Tytuł najpopularniejszego aktora toruńskiego teatru i statuetkę "Wilama" zdobył Paweł Kowalski. CPP Toruń-Pacific tradycyjnie ufundował najpopularniejszemu aktorowi wycieczkę zagraniczną. Voucher wręczył prezes firmy Wojciech Sobieszak. Gala zgromadziła liczną publiczność, ktora obejrzała premierę "Kansas" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Wielkiego Wilama decyzją zespołu teatru otrzymała dyrektor Jadwiga Oleradzka, ktora w tym roku przechodzi na emeryturę, kończąc tym samym osiemnastoletnią przygodę z toruńską sceną.


Gala Wilamów to także okazja, by wspomnieć o przyjaciołach teatru i mecenasach oraz tych, którzy krzewią wiedzę o teatrze i rozpalają miłość do tej sztuki. W kategorii edukacja teatralna statuetkę Wilama otrzymał Zespół Szkół nr 28, przyjacielem teatru ogłoszono Dariusza Rudzińskiego – właściciela drukarni Salus, a mecenasem teatru firmę Apro Investment.

– Jesteśmy i widzami, i jednocześnie obywatelami Torunia – mówił Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP, wręczając nagrodę najpopularniejszemu aktorowi. – Dlatego dołączamy do statuetki Wilama prezent. Robimy to z wielką radością, bo nagroda trafia do aktora związanego od 22 lat z naszą sceną.

Paweł Kowalski był jednym z aktorów, którzy zaprezentowali najnowsze przedstawienie Teatru im. W. Horzycy. „Kansas” to swoista analiza ludzkich zachowań przed nadciągającą katastrofą – w tym przypadku huraganem. To też opowieść o życiu i tęsknotach mieszkańców prowincjonalnego miasta, pełna celnych fraz, zaczerpniętych z codziennego języka. Tekst przedstawienia był wynikiem pracy reżysera z aktorami.

 

 

 


Na zdjęciach: Paweł Kowalski odbiera nagrodę od prezesa CPP Wojciecha B. Sobieszaka, Jadwiga Oleradzka z Grażyną i Wojciechem Sobieszakami, scena z przedstawienia "Kansas".