• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Idea zupy mlecznej 2015-11-06

Idea zupy mlecznej 2015-11-06

"Gazeta Wyborcza" zamieszcza obszerny artykuł z Wojciechem B. Sobieszakiem, prezesem zarządu Cereal Partners Poland, nawiązujący do obchodzonego w tym roku 25-lecia działalności firmy. Historia CPP jest przykładem udanej transformacji zagrożonego upadłością przedsiębiorstwa państwowego w spółkę o globalnym zasięgu z udziałem zagranicznego kapitału.


Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy CPP Toruń-Pacific, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezentuje początki firmy: 

– Łatwo było wejść na rynek z nowym produktem, ale sukces zależał od tego, czy udało się trafić nawet nie tylko w gust smakowy, ale w jakąś ideę, filozofię produktu – przekonuje prezes. Ówczesna wartość firmy, według wyceny niezależnej instytucji, wynosiła 3 mln dolarów. Aktualna kapitalizacja to ok. 500 mln dolarów. W momencie transformacji firma zatrudniała 157 osób, w tej chwili - 850 w kraju i 50 za granicą. Toruńska fabryka jest jedną z pięciu najlepszych na świecie w sensie tego, co ma, co może zrobić, jak zaspokaja potrzeby konsumenta. CPP Toruń - Pacific działa globalnie, a prezes odpowiada za rynek środkowoeuropejski, a więc Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Litwę, Łotwę i Estonię. 

Czy płatki Nestle są takie same na całym świecie? 

– Działamy w oparciu o tzw. gold standard, czyli recepturę i produkt uważany za wzorcowy. Płatki produkowane w Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce są dokładnie takie same. Np. Nesquik ma być taki sam wszędzie. Czasami zdarza się, że produkty z przyczyn obiektywnych mają inną nazwę, bo np. są sprzedawane w Azji, ale w środku jest to samo – mówi prezes Sobieszak.

Przeczytaj cały wywiad:
http://torun.wyborcza.pl/torun/1,87119,19147807,prezes-torun-pacific-zupa-mleczna-to-historyczna-idea.html

Rozmowę prowadzi red. Tomasz Ciechoński, autorem zdjęcia jest Mikołaj Kuras.