• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Wilamy dla najlepszych, 2017-03-11

Wilamy dla najlepszych, 2017-03-11

Toruńska scena uhonorowała w sobotę statuetkami Wilama współpracujących z teatrem przyjaciół, popularyzatorów sceny dramatycznej oraz najpopularniejszego aktora. Tę ostatnią nagrodę, tradycyjnie przyznawaną przez publiczność, w tym roku otrzymał Łukasz Ignasiński, absolwent krakowskiej PWST, z Teatrem Horzycy związany od 2009 r. Ze sceny schodził nie tylko ze statuetką, ale i voucherem na wycieczkę zagraniczną, której fundatorem była firma Cereal Partners Poland. Voucher wręczył prezes firmy, Wojciech B. Sobieszak.


– Z Teatrem Wilama Horzycy wiążą nas szczególne relacje – podkreśla prezes Sobieszak. – Jako mecenas toruńskiej sceny nie tylko co roku współpracujemy przy organizacji gali Wilamów, ale przypomnę, że dzięki naszemu wsparciu toruńska scena wystawiła np. „Wesele” Wyspiańskiego w oryginalnej koncepcji Sławomira Maciejewskiego czy spektakl „Pięć róż dla Jennifer”. To nasz wkład w rozwój lokalnej sceny dramatycznej i element budowania dobrego sąsiedztwa.

Tytuł Przyjaciela Teatru trafił do Miejskiego Zakładu Komunikacji, który w niekonwencjonalny sposób informuje widzów o spektaklach toruńskiej sceny, umieszczając wielkoformatowe reklamy na pojazdach MZK. Anna Hanasz, polonistka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu, zdobyła statuetkę Wilama w kategorii Edukacja Teatralna za propagowanie wiedzy o teatrze i zachęcanie młodzieży do obcowania ze sztuką teatru.

Galę Wilamów poprzedziła premiera "Poskromienie złośnicy" Szekspira.