• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Warsztaty dla młodych, 2017-03-20

Warsztaty dla młodych, 2017-03-20

W poniedziałek rozpoczęła się 4. już edycja warsztatów dla studentów w ramach programu Yes4YETI (Youth Employment and Training Initiative), organizowanego przez Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Producent płatków śniadaniowych Nestlé do współpracy zaprosił studentów uczelni wyższych z Torunia oraz Bydgoszczy.


– Postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę tej edycji warsztatów również na wyższe szkoły techniczne z Bydgoszczy – mówi Karolina Goljat z Cereal Partners Poland, koordynatorka projektu Y4Y. – Cel warsztatów nie zmienił się. Chcemy dać młodym ludziom możliwość „dotknięcia” prawdziwej firmy od środka i skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką biznesową. Przy okazji warsztatów mamy okazję przedstawić naszą firmę studentom, którzy być może będą zainteresowani w przyszłości podjęciem u nas pracy.

Formuła warsztatów to przede wszystkim pogadanki i prezentacje przeplatane ćwiczeniami. Przedstawiane są poszczególne działy i piony funkcjonujące w firmie: od marketingu po wydziały produkcyjne i utrzymania ruchu. Nie zabraknie również degustacji płatków śniadaniowych i krótkiego szkolenia z organoleptycznej oceny żywności. Tradycyjnie już podstawowe informacje o firmie oraz jej strukturze właścicielskiej, wynikach finansowych zaprezentował na początku spotkania Wojciech B. Sobieszak (na zdjęciu), prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

W ramach warsztatów zaplanowano w sumie cztery całodzienne sesje. Weźmie w nich udział niemal 60 studentów z Wydziałów Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu oraz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy z Wydziałów: Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Inżynierii Mechanicznej, Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zarządzania, Telekomunikacji oraz Informatyki i Elektrotechniki. 

Warsztaty zakończą się opracowaniem przez uczestników zadań projektowych. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć nie tylko na upominki, ale przede wszystkim na możliwość odbycia letnich płatnych praktyk studenckich.