• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Wóz bojowy na jubileusz, 2017-09-02

Wóz bojowy na jubileusz, 2017-09-02

Firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific wraz z Gminą Lubicz na jubileusz 140-lecia straży ogniowej w Lubiczu ufundowała strażakom w pełni wyposażony wóz bojowy. Zabiera 3000 l wody oraz 200 l środka pianotwórczego. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w sobotę 2 września.


Lubicka jednostka jest jedną z najstarszych straży ogniowych założonych na Pomorzu. Bogata historia pokazuje, jak ważną rolę odgrywała i nadal odgrywa ochotnicza straż w lokalnej społeczności. Lubiccy strażacy-ochotnicy ratują przed ogniem, wodą i innymi żywiołami, pomagają ludności w trudnych sytuacjach, ale też integrują środowisko, uczą, jak unikać niebezpieczeństw.

– Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego mocno wspieramy lubickich strażaków, bo ich jednostka jest położona najbliższej naszego zakładu w Lubiczu. W razie zagrożenia lubiccy strażacy dotrą do nich najszybciej – mówi prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. – Dekadę temu ufundowaliśmy wraz z Gminą Lubicz lekki wóz ratowniczo gaśniczy, pięć lat temu zakupiliśmy nowe automatyczne bramy do remizy, które ułatwiają szybki wyjazd do akcji. W tym roku, również z Gminą Lubicz, przekazujemy strażakom w Lubiczu wóz bojowy, który zajmie miejsce mocno wysłużonego już Stara z lat 70. Ten sprzęt służy wszystkim mieszkańcom Gminy Lubicz i zdecydowanie usprawnia wszelkie akcje ratownicze prowadzone przez ochotników z Lubicza.

W jubileuszowych uroczystościach wzięli udział m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm RP, Mirosław Graczyk, starosta toruński, wójt Lubicza oraz radni, a także przedstawiciele komend Państwowej Straży Pożarnej - wojewódzkiej i miejskiej. 

Na zdjęciu: Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz, Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP i Marek Olszewski, wójt Lubicza przekazali kluczyki do nowego wozu kierowcy druhowi Sławomirowi Bawińskiemu,  Ryszardowi Korpalskiemu, prezesowi OSP w Lubiczu i Rafałowi Gąsce, naczelnikowi OSP Lubicz.

Relacja filmowa ze 140-lecia OSP w Lubiczu