• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

General Mills i Nestlé o wspólnym biznesie, 2017-10-25

General Mills i Nestlé o wspólnym biznesie, 2017-10-25

Po raz drugi w Polsce i pierwszy raz w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Cereal Partners Wordlwide (CPW). Udział w nim wzięli członkowie zarządów General Mills(GMI) oraz Nestle SA  na czele z dyrektorami zarządzającymi obu firm będących udziałowcami CPW: Jeffem Harmeningiem i Markiem Schneiderem. Połączone zarządy udziałowców CPW po raz pierwszy spotkały się w Polsce dwadzieścia lat temu w Toruniu.


– To wyróżnienie dla naszej części Europy, w tym Polski, że to ważne w kalendarzu CPW spotkanie odbyło się w Polsce, w siedzibie Nestlé w Warszawie – podkreśla Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland, który nadzoruje jednocześnie klaster CPW Europa Centralna. – Mieliśmy doskonałą okazję, by zaprezentować nasze osiągnięcia w Europie Centralnej na forum Rady Nadzorczej CPW w Warszawie, w gronie osób zarządzających największymi na świecie firmami z branży spożywczej.

Cereal Partners Worldwide zostało powołane jako spółka joint venture w 1990 roku. Równoprawnymi udziałowcami tego przedsięwzięcia są firmy Nestlé oraz General Mills. CPW operuje na rynku gotowych do spożycia zbożowych wyrobów śniadaniowych, w tym zbożowych batoników powstających na bazie płatków śniadaniowych.

Warszawska część spotkania zakończyła się wspólną kolacją, w której wzięli udział członkowie zarządów Nestle, General Mills, CPW oraz szefowie Nestle Polska i CPP (na zdjęciu). Fot. Paweł Murak