• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Olsztynianka wygrywa Nestlé Fitness Tour de Toruń, 2018-05-27

Olsztynianka wygrywa Nestlé Fitness Tour de Toruń, 2018-05-27

Zwycięstwem Anny Harkowskiej (OKS Warmia i Mazury Olsztyn) zakończyła się kobieca rywalizacja w 4. edycji Nestle Fitness Tour de Toruń. „Fitnesski” z Toruńskiego Klubu Kolarskiego PACIFIC zwyciężyły w kategoriach orliczka i juniorka.


W niedzielne popołudnie w samym sercu średniowiecznego Torunia rozegrana została czwarta już odsłona Nestle Fitness Tour de Toruń. Trasa kobiecego kryterium wiodła częściowo po brukowanych, wąskich uliczkach, a częściowo wzdłuż Wisły Bulwarem Filadelfijskim. Zawodniczki do pokonania miały 25 rund po 1500 metrów każda. Pośród 47 kolarek zgłoszonych do wyścigu większość stanowiły juniorki, dla których szczególnie ściganie po tak wymagającej trasie było nie lada wyzwaniem.

Zaraz po starcie na prowadzenie szybko wysunęły się Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury Olsztyn), Karolina Karasiewicz i Nikola Różyńska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) oraz Dorota Przęzak (LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów). Z łatwością uzyskały one sporą przewagę nad resztą zawodniczek. Dwie rundy dalej grupka się jednak podzieliła. Z przodu pozostały Harkowska i Karasiewicz, a po kolejnym okrążeniu na czele kręciła już tylko Harkowska. Na metę wyścigu dojechała samotnie, sięgając po pewne zwycięstwo.

Zarówno drugie, jak i trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team: Karolina Karasiewicz i Nikola Różyńska. Ta druga okazała się zaś najlepsza pośród orliczek. W kategorii juniorek triumfowała Paulina Pastuszek (również TKK Pacific Nestle Fitness).

– Dziękuję raz jeszcze trenerowi, ale również publiczności, która niosła mnie od startu do mety – mówiła na mecie Harkowska, odbierając z rąk Michała Zaleskiego, Prezydenta Miasta Torunia, trofeum, w postaci kostki brukowej z osadzoną w niej rowerową zębatką.

Wojciech Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, firmy produkującej płatki śniadaniowe Nestlé, wręczył puchar najlepszej juniorce. 

– Nestle Fitness, zarówno płatki jak i batoniki, to znakomity posiłek dla aktywnych i trenujących kolarstwo – mówił do zawodniczek i publiczności. Dziękował też Miastu Toruń i Marszałkowi Województwa za pomoc w przygotowaniu wyścigu, który popularyzuje kolarstwo oraz aktywność fizyczną wśród mieszkańców i kibiców. Organizatorem wydarzenia był Toruński Klub Kolarski Pacific, z którym CPP Toruń-Pacific współpracuje od 1994 roku.