• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Ekonomiści uhonorowali prezesa CPP, 2018-06-18

Ekonomiści uhonorowali prezesa CPP, 2018-06-18

Rada Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyznała Wojciechowi B. Sobieszakowi, prezesowi Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, „Medal za Zasługi dla Rozwoju Wydziału”. Wręczył go dziekan, prof. Jerzy Boehlke, w szczególnych okolicznościach, bo podczas uroczystych obchodów 50-lecia wydziału. Głównym punktem obchodów było przyznanie przez Rektora UMK doktoratu honoris causa twórcy współczesnej ekonometrii, laureatowi Nagrody Nobla, prof. Robertowi F. Engle’owi.


170 pracowników Wydziału kształci dziś studentów dziennych i zaocznych na pięciu kierunkach studiów. Dyplomem może pochwalić się ponad 34 tysiące absolwentów. Jednym z ojców założycieli wydziału był prof. Jerzy Tomala, wieloletni przewodniczący rady nadzorczej Toruń-Pacific. Do Torunia trafił z Poznania wraz z prof. Jerzym Liczkowskim, pierwszym dyrektorem Instytutu Ekonomicznego UMK, który z czasem rozwinął się w samodzielny wydział.

– Nie tylko jednak względy historyczne łączą naszą firmę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK – komentował przyznanie medalu Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy produkującej płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki. – Pięć lat temu wspólnie uruchomiliśmy cykl warsztatów dla studentów o nazwie Yes4YETI, który prowadzimy w naszej firmie. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i pomagają studentom skonfrontować teorię z żywym przykładem firmy działającej na globalnym rynku. Kierowane przeze mnie przedsiębiorstwo włącza się także w działania społeczne wydziału, m.in. fundujemy śniadania pensjonariuszom Domu Pomocy w Grabiu. Ośrodek ten powstał z inicjatywy i przy wsparciu pracowników wydziału. Pod opieką elżbietanek przebywają w nim dzieci i młodzież o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej.