• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Ironman z Torunia leci na Hawaje, 2018-08-20

Ironman z Torunia leci na Hawaje, 2018-08-20

To już pewne! Robert Wojnar, toruński Ironman, leci na Hawaje! Firma Toruń-Pacific sfinansuje koszty związane z jego startem w triathlonowych mistrzostwach świata w Kona. Organizacją przygotowań i pomocą merytoryczną zajmie się, sponsorowany od 1994 roku przez producenta płatków Nestlé, Toruński Klub Kolarski Pacific. 


Porozumienie w tej sprawie zawarli prezes CPP Toruń-Pacific Wojciech B. Sobieszak, dyrektor sportowy TKK Leszek Szyszkowski i Robert Wojnar, który wywalczył możliwość startu na najbardziej prestiżowej imprezie Ironmanów.

–  W ten sposób spełnia się moje marzenie – mówił podczas konferencji prasowej Robert. – Będę drugim w historii torunianinem, który dostąpi tego zaszczytu. Pierwszym i jedynym dotąd reprezentantem naszego miasta w tych zawodach był nieżyjący już Andrzej Majchrzakowski, niedościgniony dla mnie wzór triathlonisty.

Robertowi kibicuje prezes Sobieszak, który podkreśla związki Roberta Wojnara z toruńskim środowiskiem kolarskim. Robert w latach 1992-1998 z sukcesami reprezentował Toruński Klub Kolarski PACIFIC. Startował m.in. w Tour de Pologne, mistrzostwach świata na torze oraz szosowych mistrzostwach Europy.

– To dla mnie wzór pracownika i sportowca, który potrafi łączyć morderczy plan treningowy z pracą zawodową – podkreśla Wojciech Sobieszak, prezes firmy, w której Robert pracuje od 1999 roku. – Wszyscy trzymamy za Roberta kciuki, bo to nasz ironman! 

Zawody w Kona odbędą się 13 października. Dystans Ironman to 3800 m pływania, 180 km jazdy na rowerze i biegowy maraton (42 km i 195 m). Robert Wojnar, toruński Ironman, jako najwyżej sklasyfikowany Polak na Mistrzostwach Europy w triathlonie we Frankfurcie, zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata na pełnym dystansie Ironman. 

Fot.: Jacek Smarz