• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

David Clark po raz pierwszy w Polsce, 2019-01-11

David Clark po raz pierwszy w Polsce, 2019-01-11

David Clark, kierujący od maja grupą Cereal Partners Worldwide, po raz pierwszy odwiedził Polskę. „Po tym, co tu zobaczyłem, rozumiem, dlaczego historia Cereal Partners Poland jest jedną z legend CPW” – napisał dziękując za zaproszenie. Pozytywne wrażenie zrobiły na nim dobre wyniki roku 2018, mądre zarządzanie wszystkimi poziomami organizacji i zespół zdolnych ludzi.


Prezesa CPW bardzo ucieszył zielony kolor kluczowych wskaźników ekonomicznych CPP, zanotowanych w 2018 roku. David Clark wizytował obie fabryki CPP (Toruń i Lubicz) oraz Centrum Dystrybucyjne w Grębocinie. Wziął również udział w spotkaniu z kadrą kierowniczą firmy i reprezentacją pracowników, odpowiadając na pytania polskiego zespołu. Kluczowym było to o przyszłość CPW.

– CPW generuje dla Partnerów, czyli Nestle i General Mills, zadowalający zwrot z inwestycji. Z obu stron jest wola kontynuowania tego przedsięwzięcia – mówił D. Clark.

Wskazał, że w najbliższej perspektywie celem CPW jest rozwinięcie i wykorzystanie niezagospodarowanych obszarów, które mogą zostać wypełnione przez produkty oparte na płatkach śniadaniowych. Kluczową kwestią wydaje się wnikliwe śledzenie potrzeb konsumentów. Służą temu wnikliwe badania konsumenckie i bezpośrednie rozmowy z odbiorcami płatków. Podczas wizyty w Polsce David Clark odwiedził w porze śniadania dwie rodziny. Na własne oczy przekonał się, jak wygląda śniadanie w polskim domu.

Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, która jest częścią CPW od 1994 roku, na pamiątkę spotkania w Toruniu wręczył gościowi wierną kopię norymberskiego wydania dzieła Mikołaja Kopernika: "O obrotach sfer niebieskich" (na zdjęciu u góry). Jednym z punktów wizyty była wspólna kolacja w gronie przedstawicieli polskiego zespołu. Prezesowi CPW podczas wizyty w Polsce towarzyszyli Luc Imbert, wiceprezes CPW i dyrektor regionalny w Europie i Francisco Rojas, szef operacyjny CPW w Europie. 

David Clark 2019