• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Ważna misja przemysłu spożywczego w walce z COVID-19, 2020-04-02

Ważna misja przemysłu spożywczego w walce z COVID-19, 2020-04-02

Mierzymy się z bezprecedensowym kryzysem, którego skutków nikt z nas nie zna. Pandemia COVID-19 ma wpływ na cały świat i każdego z nas z osobna. Koronawirus stanowi zagrożenie dla życia ludzi i światowej ekonomii. Jestem dumny z tego, jak zespół Cereal Partners Poland Toruń-Pacific organizuje swoją pracę, by w bezpieczny dla pracowników sposób realizować swą jeszcze ważniejszą w tych dniach misję – dostarczać bezpieczną żywność polskim i nie tylko polskim rodzinom.


– Kiedy miliony ludzi utknęły w swych domach na przymusowej i koniecznej kwarantannie, dostęp do żywności staje się ich podstawową potrzebą. Zapewnienie ciągłości produkcji i dystrybucji żywności staje się krytycznym elementem utrzymania spokoju społecznego i skutecznej walki z epidemią – podkreśla Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Covid WBSPacific. – Bardzo wysoko oceniam sprawność działania całego zespołu CPP i zarządzających. Zaledwie w kilka dni wdrożono w firmie szereg zabezpieczeń, rozwiązań i procedur, które chronią pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Obowiązkowy pomiar temperatury wszystkich wchodzących do firmowych obiektów, podwyższony reżym higieniczny, obowiązek zachowania dystansu od pozostałych pracowników, dostępne na każdym kroku dozowniki z płynem dezynfekcyjnym czy wreszcie praca zdalna niemal całego personelu biur, to tylko niektóre funkcjonujące już rozwiązania.

Jak podkreśla Sobieszak na uwagę zasługuje troska sztabu kryzysowego, którym kieruje prezes Aleksander Wasilewski, o pracowników oraz wrażliwość firmy na potrzeby lokalnej społeczności. CPP Toruń-Pacific przekazał już partię przyłbic dla ratowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, regularnie też dostarcza za darmo płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki dla szpitali z regionu. Na zdjęciu: Marek Dombek i Rafał Dąbrowa z magazynu technicznego CPP prezentują przyłbice. 200 szt. takiego sprzętu trafiło do szpitala na Bielanach w Toruniu.