• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

150 dni prezesury w cieniu pandemii, 29 maja 2020

150 dni prezesury w cieniu pandemii, 29 maja 2020

29 maja minęło dokładnie 150 dni prezesury Aleksandra Wasilewskiego. Przebiegły one w cieniu pandemii Covid-19. Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific pozytywnie ocenia podejmowane w kryzysie działania zarządu spółki. Pozwoliły one zabezpieczyć pracowników przed zarażeniem koronawirusem na terenie zakładu, utrzymać ciągłość produkcji i zachować miejsca pracy.


– Te 150 dni wypełnił pan prezes bardzo dobrze, o czym świadczą wyniki uzyskane przez spółkę w pierwszych pięciu miesiącach tego roku – mówi Wojciech B. Sobieszak, wieloletni prezes CPP Toruń-Pacific, od 1 stycznia 2020 roku przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.   To wszystko odbywa się w obliczu pandemii. Nasze zakłady produkcyjne, zarówno Toruń, jak i Lubicz, oraz Centrum Dystrybucyjne w Grębocinie, znakomicie wykonują swoje zadania. Wszystkie działania ochronne, wewnętrzne działania administracyjne pozwoliły na to, aby uchronić wszystkich pracowników przed kłopotami związanymi z pandemią, no i sprostać zadaniom, jakie postawił rynek, a postawił je wysoko, o czym świadczą wspomniane dobre wyniki sprzedaży. Brawo, cieszmy się, że zarząd pod kierownictwem pana Aleksandra stanął na wysokości zadania – stwierdza przewodniczący Sobieszak.

Dodaje, że pracownicy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific w sposób absolutnie rozsądny i szybki przystosowali się do reżymów wynikających z pandemii i, co podkreśla, bazując na swoich obserwacjach, nie traktowali tego, jako bezsensowną dolegliwość, tylko jako rzecz absolutnie niezbędną.

– Musimy szanować swoje miejsca pracy – zaznacza Sobieszak.   Fabryki Nestlé generalnie pracują i udało się utrzymać produkcję na rynek. W całości Nestlé CPP jest małym trybikiem, ale pokazaliśmy, że tak samo, jak wielka organizacja, potrafiliśmy się dostosować.Zapytany o możliwe scenariusze rozwoju sytuacji gospodarczej w związku z pandemią, odpowiedział, że najbardziej realne są dwa: plan A, w którym wygasza się pandemia; plan B, w którym pandemia będzie trwała w wariancie takim, jaki obserwujemy w maju. Wg przewodniczącego W. Sobieszaka plan B jest bardziej prawdopodobny.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jest od 1994 roku powiązane z Nestlé, które posiada 50% udziałów spółce. Druga połowa należy do General Mills Inc. Obie firmy powołały spółkę Cereal Partners Worldwide, która od 1990 r. produkuje i dystrybuuje wyroby śniadaniowe. Toruń-Pacific dołączył do CPW w listopadzie 1994 roku.