• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Odznaka Powiatu na podsumowanie roku, 2020-12-18

Odznaka Powiatu na podsumowanie roku, 2020-12-18

Pełen niepewności rok kończy się dla CPP Toruń-Pacific, producenta płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé, pewnym zwycięstwem. Wskazują na to dobre rezultaty finansowe firmy i poprawione udziały na rynku. Podczas podsumowania roku – przeprowadzonego po raz pierwszy w historii firmy w trybie on-line – wyróżnienia otrzymali najlepsi pracownicy, a goście honorowi spotkania Marek Olszewski, starosta toruński i Paweł Polikowski, przewodniczący Rady Powiatu, odznaczyli Wojciecha B. Sobieszaka, przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy, za zasługi na rzecz Powiatu Toruńskiego.


– Dzięki wzorowej postawie całego zespołu mogliśmy nieprzerwanie prowadzić naszą działalność i dostarczać społeczeństwu żywność bez żadnych opóźnień – mówił Aleksander Wasilewski, który kieruje firmą od stycznia 2020 jako jej prezes. – Mimo pandemii przeprowadziliśmy inwestycje, wprowadziliśmy nowe wyroby, zwiększyliśmy też zatrudnienie, ucząc się werbować, zatrudniać i szkolić nowych pracowników wyłącznie w trybie on-line. To był trudny rok, ale wiele się nauczyliśmy. Wartość naszej sprzedaży wzrosła w Centralnej Europie o 4%. W Polsce poprawiliśmy udziały rynkowe (za 10mcy) o 60 pkt, w Rumunii o 40pkt. W Polsce konsumpcja płatków wzrosła o 80 g i wynosi obecnie 1,6 kg per capita.

Gościem specjalnym podsumowania był Marek Olszewski, starosta toruński, który wraz z Pawłem Polikowski, przewodniczącym Rady Powiatu, wręczył Honorową Odznakę za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego Wojciechowi B. Sobieszakowi, wieloletniemu prezesowi CPP, obecnie przewodniczącemu Rady Nadzorczej. Firma od wielu lat wspiera Gminę Lubicz, w której zlokalizowana jest jedna z fabryk i centrum dystrybucji. W tym roku przekazała strażakom w Lubiczu i Grębocinie sprzęt ratowniczy, m.in.: aparaty oddechowe, najaśnicę akumulatorową, radiostacje, czujnik wielogazowy i kamerę termowizyjną. W ciągu całego roku swoimi produktami wspierała też szpitale, m.in. Szpital Powiatowy w Chełmży.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jest producentem płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé. Od 1994 roku wchodzi w skład grupy Cereal Partners Worldwide, powołanej w 1990 roku przez Nestlé SA i General Mills Inc. Firma zatrudnia obecnie ponad 900 osób w fabrykach w Toruniu i Lubiczu i Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie. Toruń jest stolicą klastra CPW Europy Centralnej.