• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Loża na lodzie 2006-09-15

Loża na lodzie 2006-09-15

Pierwsze po wakacjach spotkanie Loży Toruńskiej BCC przebiegło w mroźnej atmosferze. A to dlatego, że odbyło się na lodowisku, gdzie zaproszeni goście i klubowicze poznawali zasady gry w curling. Gospodarzem spotkania była firma Mentor S.A. – broker ubezpieczeniowy, która w halach przy ul. Chełmińskiej w Toruniu zbudowała lodowisko. Na spotkanie prócz członków BCC przybyli m. in. posłowie Antoni Mężydło i Jan Wyrowiński, Waldemar Achramowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, i Michał Zaleski, Prezydent Torunia. 

Marek Kaliszek, Prezes Mentor S.A., nie musiał długo namawiać gości do spróbowania sił na lodowisku. Gra w curling jest prosta, ale wymaga sporej precyzji i sprawności w utrzymaniu się na śliskiej nawierzchni. Zmagania odbywają się na lodowym torze długości około 45 metrów. Na jednym z końców znajduje się belka służąca do wybicia się zawodnika, który po kilku metrach poślizgu wypuszcza ważący 20 kg granitowy kamień. Zadaniem gracza jest trafić w środek tarczy znajdującej się po przeciwnej stronie lodowiska. Koledzy z drużyny pocierając lód specjalnymi szczotkami, powodują powstanie cienkiej warstwy wody i mogą wydłużyć tor, po którym sunie kamień. Wygrywa ten zespół, którego kamień znajdzie się najbliżej środka tarczy. 


Sesja curlingu zorganizowana 15 września miała charakter wyłącznie treningowy. Na zdjęciu powyżej posłowie Mężydło i Wyrowiński we wspólnym ślizgu.


Lodowisko przy Chełmińskiej jest też siedzibą Klubu Sportowego Axel, który organizuje zawody w łyżwiarstwie figurowym Nestlé Kangus Cup. Na zdjęciu zawodniczka Klubu dziękuje Wojciechowi Sobieszakowi, prezesowi Toruń-Pacific i Kanclerzowi Loży, za wieloletnie sponsorowanie zawodów.