• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Rynek komunikacji elektronicznej 2006-12-04

Rynek komunikacji elektronicznej 2006-12-04

Anna Streżyńska, Podsekretarz Stanu ds. łączności w Ministerstwie Budownictwa i Transportu, prezes Urzędu Komunikacji Eletronicznej była 4 grudnia 2006 r. honorowym gościem Loży Toruńskiej Business Centre Club.

- Odcięła łeb hydrze monopolu telekomunikacyjnego w Polsce, gwiazda na firmamencie ministerialnego nieba obecnej koalicji - w ten sposób przedstawił gościa prowadzący spotkanie Wojciech B. Sobieszak, kanclerz Loży Toruńskiej BCC.

- Kłopot w tym, że jak przystało na hydrę, kolejne łby odrastają w postaci nowych problemów i nowych monopolistów - tak swoje wystąpienie rozpoczęła minister Streżyńska. - Ale to rzeczywiście rola Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by w pełni zliberalizować rynek telekomunikacyjny w Polsce.

Pani minister nie kryła zadowolenia z kierowanego przez nią zespołu profesjonalistów, który po prostu porządnie pracuje. Zażartowała, że zauważył to nawet jej kierowca, który zdziwiony liczbą decyzji urzędu, które obecnie rozwozi, zapytał wprost, czy wcześniej w urzędzie nie wydawano decyzji?

- Zostały stracone wszystkie okazje do modernizacji rynku wynikające z prawa telekomunikacyjnego uchwalonego w 2001 roku - tak skwitowała dokonania swoich poprzedników. Strategia telekomunikacyjna obecnego rządu jej autorstwa ma na celu zneutralizowanie tych zaniedbań, tak by dostarczyć odbiorcy usługi telekomunikacyjne dobrej jakości po przystępnej cenie. Biznes traktowany jest tu jako jeden z ważniejszych odbiorców wyspecjalizowanych usług telekomunikacyjnych. Spotkanie z Lożą było okazją dla minister Streżyńskiej do zapoznania się z opiniami biznesmenów na temat funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego w Polsce.

W spotkaniu Loży Toruńskiej BCC uczestniczyli parlamentarzyści - Jan Wyrowiński, Tomasz Lenz i Antoni Mężydło.

Na zdjęciu: Wojciech B. Sobieszak, kanclerz Loży Toruńskiej BCC, Anna Streżyńska, prezes UKE, Roman Kannenberg, prezes firmy Asekuracja-Maxpol, która była gospodarzem spotkania.