• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Marszałek w Loży 2007-02-05

Marszałek w Loży 2007-02-05

Co zrobić, by ożywić rozwój gospodarczy w Kujawsko-Pomorskim? Jak zatrzymać tu młodych i wykształconych ludzi? Co powinno być wizytówką Regionu? Na te i inne pytania podczas spotkania w Loży Toruńskiej Business Centre Club odpowiadał Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu, które odbyło się 5 lutego 2007 r. w Hotelu Spichrz, oprócz przedsiębiorców zrzeszonych w BCC uczestniczyli parlamentarzyści i samorządowcy.

Z ust marszałka padło kilka prawd oczywistych, m.in. to, że bez autostrady A1, która będzie bramą na świat dla całego Regionu, trudno będzie zachęcić poważnych inwestorów do lokowania w Kujawsko-Pomorskim zakładów produkcyjnych. Marszałek, korzystając z tego, że w spotkaniu członków Loży BCC brali udział także parlamentarzyści, wezwał do skutecznego lobbingu na rzecz zabiegania o inwestycje realizowane centralnie, które w znaczący sposób podniosą konkurencyjność Regionu. Sposobem na rozwój Regionu powinno być stworzenie aglomeracji bydgosko-toruńskiej, która stałaby się osią dla Regionu. Rozbudowa portu lotniczego w Bydgoszczy to jedna z dróg otwarcia Regionu na świat. Sposobem na zapewnienie portowi klientów ma być promocja atrakcji turystycznych Pomorza i Kujaw z Toruniem jako swoistym logotypem Regionu. Wsparcie ze strony samorządu dla przedsiębiorców ma polegać na przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury, przede wszystkim drogowej.

Spotkanie prowadził Wojciech Sobieszak, kanclerz Loży Toruńskiej BCC, który zaprosił marszałka do złożenia kolejnej wizyty w Loży za kilka miesięcy, by podsumować to, co uda się z zapowiedzi zrealizować. Gospodarzem spotkania były Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych Towimor SA.


Na zdjęciu: Wojciech Sobieszak, Piotr Całbecki, Zbigniew Banaszczuk, prezes Towimor SA.