• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Zbierali dla zdolnych 2009-01-17

Zbierali dla zdolnych 2009-01-17

Rotarianie z Rotary Club Toruń bawili się na XIII Rotariańskim Balu Charytatywnym w toruńskim Dworze Artusa. Zbierali przy tym pieniądze dla utalentowanej młodzieży.

Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, a otworzył go prezydent toruńskiego klubu Rotary i pomysłodawca projektu, prof. Włodzimierz Zientara. Podczas balu zbierano pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, pochodzącej z mniej zamożnych rodzin.
– Z pewnością ufundujemy dzięki temu 27 stypendiów po 100 złotych miesięcznie dla najbardziej potrzebujących uczniów toruńskich szkół – zapowiada prof. Zientara.

W rolę wodzireja wcielił się znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, Brian Scott (na zdjęciu z Grażyną i Wojciechem Sobieszakiem, rotarianinem i prezesem CPP Toruń-Pacific). Rytmy latino i nie tylko ze sceny serwował Q-rek Band. Akcja rotarian prowadzona jest od lat, a o jej wynikach pochlebnie wypowiadają się dyrektorzy toruńskich szkół.

W bieżącym roku klub zebrał znaczące środki na zakup oprogramowania komputerowego i samych komputerów do pracowni dydaktycznej w Zespole Szkół Nr 26. Do szkół tych uczęszczają dzieci dotknięte cierpieniem: niewidome, głuchonieme, a więc takie, dla których specjalistyczne technologie oznaczają nową jakość w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym.

"Gazeta Pomorska", 21.01.2009 r.