• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Twarde Diamenty na kryzys 2009-06-23

Twarde Diamenty na kryzys 2009-06-23

23 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Diamentów do Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu. Siódmy Diament do statuetki Lidera Biznesu odebrał z rąk Bronisława Komorowskiego, marszałka Sejmu RP, Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy CPP Toruń-Pacific, toruńskiego producenta płatków śniadaniowych Nestle. Wśród wyróżnionych firm regionu znalazły się również wierzchosławicka Cykoria oraz toruński Apator z czwartym Diamentem na koncie. Gośćmi Bussines Centre Club, który przyznaje nagrody, byli członkowie rządu i parlamentarzyści, jak również ludzie kultury. Galę poprowadził znany dziennikarz Tadeusz Mosz.

Konkurs Lider Polskiego Biznesu - organizowany od 1991 roku przez BCC - składa się z dwóch etapów: w pierwszym Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Wielkiej Gali Liderów, która od grudnia 1994 roku odbywa się w Teatrze Wielkim w Warszawie. W drugim etapie uczestniczyć mogą zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku. Ubiegają się oni o Diament do swojej Złotej Statuetki. Dokonując weryfikacji, jury konkursu bierze pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne, ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową. W tym roku Diamentami wyróżniono 18 firm z całej Polski.