• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Od 20 lat w Lubiczu powstają batoniki Nestlé, 2023-08-25

Od 20 lat w Lubiczu powstają batoniki Nestlé, 2023-08-25

Od 2003 roku w Lubiczu przy ul. Małgorzatowo powstają batoniki śniadaniowe Nestlé. Dziś Zakład w Lubiczu jako jedyny w całej grupie Cereal Partners Worldwide dostarcza batoniki do niemal 60 państw na całym świecie. 80% produkcji trafia na eksport. Z okazji 20-lecia fabryki odbył się piknik rodzinny dla pracowników Lubicza. Poprzedziło go spotkanie zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific z lokalnymi władzami.

 

Zaproszenie na jubileusz przyjęli starosta toruński Marek Olszewski, wiceprezydent Torunia Paweł Gulewski, przewodniczący Rady Powiatu Paweł Politowski, wójt Gminy Lubicz Marek Nicewicz, marszałka wojewówdztwa Piotra Całbeckiego reprezentowała radna sejmiku Katarzyna Lubańska. Radę nadzorczą firmy reprezentował jej przewodniczący Wojciech B. Sobieszak, który w czasie powstawania zakładu kierował firmą jako prezes zarządu.

W czasie otwartego spotkania zarządu CPP z zaproszonymi gośćmi Aleksander Wasilewski, prezes CPP, podkreślił, że fabryka powstała w rekordowo krótkim czasie. Od wbicia pierwszej łopaty na placu budowy do uruchomienia produkcji minęło zaledwie 6 miesięcy. Zakładem od momentu jego powstania kieruje Sławomir Zdrojewski. Fabryka w Lubiczu jest dziś miejscem zatrudnienia dla niemal 200 mieszkańców  Regionu, przede wszystkim powiatu toruńskiego i Torunia. Współpracując z licznymi dostawcami i kooperantami, zlokalizowanymi przede wszystkim na Kujawach i Pomorzu, zakład daje utrzymanie 500 rodzinom. Zespół Lubicza udowodnił przez 20 lat, że stanowi ważne ogniwo w łańcuchu zaopatrzenia rynków CPW w najwyższej jakości produkty. Batoniki z Lubicza są dziś wysyłane praktycznie na cały świat.

Spotkanie zarządu CPP z lokalnymi władzami z okazji 20-lecia zakładu w Lubiczu stanowiło sposobność do przypomnienia roli CPP w życiu gospodarczym i społecznym Regionu. Po oficjalnych spotkaniach przyszła pora na świętowanie w plenerze. Zaproszeni goście i pracownicy wraz z rodzinami mieli też możliwość zwiedzenia części pakowani lubickiego zakładu.

CPP Lubicz