• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

„Nowy Don Kichot”. PREMIERA w Teatrze HORZYCY 2011-01-08

„Nowy Don Kichot”. PREMIERA w Teatrze HORZYCY 2011-01-08

Scenariusz do spektaklu „Nowy Don Kichot” kryje w sobie wiele sztuk Aleksandra Fredry – znanych i mniej znanych („Pierwsza Lepsza”, „Zrzędność i przekora”, „Pan Geldhab”, „Świeczka zgasła”, „Ożenić się nie mogę”, „Trzy po trzy”). Fredro kochał ludzi i dlatego postaci jego dramatów są tak różnorodne i barwne: szlachetne, kłótliwe, przekorne, mściwe, śmieszne, zatwardziałe w swoich przekonaniach, naiwne, romantycznie kochliwe i wyrachowane. Wszystkie jednak przedstawione są z przychylnością. Ubrane w komediową formę wywołują uśmiech i sympatię widza.

„Nowy Don Kichot” jest opowieścią o życiu mężczyzny, który szuka tej jednej jedynej kobiety, tej jednej – prawdziwej – miłości. Wraz z bohaterem przechodzimy przez kolejne etapy jego poszukiwań. Poznajemy ludzi, z którymi przyszło mu się zetknąć, kobiety, które były obiektami jego westchnień. A czy na końcu bohater powie „tak” czy „ożenić się nie mogę” pozostawmy teraz bez odpowiedzi.

Pomysł inscenizacyjny: Katarzyna Raduszyńska, opieka artystyczna: Iwona Kempa, scenariusz: Wojciech Zrałek-Kossakowski, Katarzyna Raduszyńska.

Występują: Maria Kierzkowska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Anna Magalska-Milczarczyk, Aleksandra, Lis, Mirosława Sobik, Radosław Garncarek, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Sławomir Maciejewski, Marek Milczarczyk, Niko Niakas, Grzegorz Wiśniewski.

Na zdjęciu: po premierze Grażyna Sobieszak gratulowała Sławomirowi Maciejewskiemu kolejnej znakomitej roli. (Tekst za portalem KulturalnyTorun.pl, fot. W. B. Sobieszak.)